середа, 22 травня 2024 р.

 

Бібліопростір сімейного читання


До Дня сім'ї бібліотека-філія 3 підготувала для своїх відвідувачівбібліопростір сімейного читання, до якого увійшли:

-    бібліоквест "Книжковий лабіринт";

-     книжкова виставка;

-     інтерактивні ігри літературної тематики.


Учасники не лише пригадали улюблених героїв з відомих літературних творів, а й потренували свою пам'ять, увагу та швидкість у знайти правильну відповідь.


На одній з локацій бібліопростору було розгорнуто виставку дитячих робіт та малюнків "Моя родина – це вся Україна" та продовження виставки робіт мам-рукодільниць "Теплих маминих рук творіння".


В творчій майстерці бібліопростору сімейного читання бібліотека-філія 3 пройшла година арт-терапії. Згідно тематики дня, темою творчого заняття було створення "Родинного дерева" у вигляді аплікації з фетру.


Зображення "Родинного дерева" візуалізує родинні зв'язки різних поколінь, дає розуміння сімейних цінностей, Імена членів родини оформлені у вигляді сердечок, що говорить нам про таке важливе почуття у сім'ї, як любов. Матеріал та кольори також обрані не випадково - приємний на дотик фетр, теплих, яскравих кольорів асоціюється з теплом та затишком у родинні.

Атмосфера бібліопростору сімейного читання об’єднала наших читачів в колі теплого спілкування, надала заряд приємних емоцій, сприяла психологічному розвантаженню та культивації сімейних цінностей, які лежать в основі міцних родинних стосунків.

 

 

Граємося – розвиваємося!


Цікаво і змістовно проводять час в центральній бібліотеці діти: вирізають, клеють, граються і звичайно ж  вчаться. Вчаться проводити час з користю.

Для юних книголюбів  тут  є цікаві книжкові виставки, інтелектуальні розваги, літературні вікторини, віртуальні подорожі, творчі майстер - класи.


В бібліотеці  діти мають змогу активно проводити час, а саме – пограти з м’якими іграшками та в  настільні  ігри, повирізати та поклеїти аплікації з кольорового паперу, помалювати олівцями та фарбами, а ще познайомитись з новими друзями та просто поспілкуватись.

середа, 15 травня 2024 р.

 

До Всесвітнього дня вишиванки.


Всесвітній день вишиванки – всеукраїнське свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого одягу українського народу. Долучилася до свята і міська бібліотека-філія№1 разом зі своїми користувачами та майстринями гуртка з рукоділля. Бібліотекарі провели народознавчу веселку «Чарівна краса вишиванки». Завідуюча бібліотекою познайомила усіх присутніх з історіїю української вишивки від Х до ХХ століття та з нагоди Всесвітнього дня вишиванки  розповіла цікаві факти про вишивану сорочку. Також було запропоновано для перегляду документальний

повнометражний фільм про вишиванки «Спадок нації» (автори стрічки – режисер Олександр Ткачук та сценаристка Леся Воронюк, науковий консультант і етнограф Олексій Доля) Стрічка, гаслом якої стали слова «Вишити, щоб вижити», умовно ділиться на дві частини: етнографічну, що розповідає про відмінності у вишиванках в різних місцевостях держави, та історичну, побудовану на унікальних розповідях людей про долю вишиванки в їхньому житті. А на згадку про це свято всі зробили фото у вишитих  яскравих сорочках та фото неперевершених вишитих рушників власними руками рукодільниць

неділя, 12 травня 2024 р.

 

День матері – свято любові і поваги.


Традиційно в кожну другу неділю травня українські родини відзначають День матері. Це свято особливе, сповнене щирого почуття любові, глибокої вдячності і безмежної шани до жінки - матері. В Україні це свято – триєдине. Бо ми вшановуємо Божу Матір – Пресвяту Богородицю, Україну-матір та рідну неньку. Тому  працівники міської бібліотеки-філії№1 запросили учнів 5-х та 6-х класів ліцею»Свобода» і ліцею ім.Т.Г.Шевченка на поетичний серпантин «Усе починається з мами».

Діти виразно читали вірші, присвячені мамам. Це  вірш А.Костецького «Все починається з мами» , С.Кузьменко «Мамин день», О. Мамчич «Матусині очі»,Л.Голота «Найрідніша» та інші. Хлопчики й дівчатка висловили слова вдячності своїм неням та виробили власними руками весняні квіти, щоб подарувати своїм найріднішим і найпрекраснішим  матусям.

четвер, 9 травня 2024 р.

 

Країни Європи


День Європи - свято що відзначають 9 травня в Україні, Європейському союзі та інших країнах. В цей день в  бібліотеці – філії № 4 юні користувачі подорожували онлайн країнами Європи, переглянувши відео "Цікаво про найважливіше" та  дізналися історію створення ЄС. 

вівторок, 7 травня 2024 р.

 

Символ пам'яті –червоний мак.


Червоні маки — символ пам’яті про тих, хто загинув під час Другої світової та гине зараз  у боротьбі за незалежність нашої України. Для нас, українців, квітка червоного маку ще з козацьких часів була символом пролитої у боях козацької крові, не раз оспівана у народних піснях та думах.

         До Дня пам’яті та примирення у Знамянській міській  бібліотеці-філії№1 бібліотекарі провели  для учнів 4-5-х класів ліцею ім.Т.Г.Шевченка BIBLIO-ART майстерню "Маки пам’яті " з виготовлення символічного аксесуару – квітки маку . Діти дізналися із розповіді завідуючої бібліотеки про те, що червоний мак вперше використано в Україні на заходах, приурочених до річниці завершення Другої світової війни у 2014 році. А тепер червоний мак набуває символічного значення й в Україні, особливо після прийняття Указу Президента про вшанування в Україні 8 травня Дня пам’яті та примирення. Учні завзято  взялись виробляти обереги із кольорового паперу. Вони вийшли дуже гарні та яскраві.


 Ми пам’ятаємо, що той, хто захищає свою землю, завжди перемагає. Ця пам’ять робить нас сильнішими. Вона — запорука неминучості нашої перемоги сьогодні.


субота, 4 травня 2024 р.

 

Етнографічна подорож "Великоднє диво"


Вивчення народних звичаїв та традицій важливо для збереження національної культури нашого народу. В них закладена життєва мудрість та духовні цінності, - те особливе, що є вирізняє його серед інших народів. Саме з цією метою в бібліотеці-філії №3 проводяться години народознавства різної тематики.


Напередодні Великодня Бібліотека-філія 3 запросила своїх відвідувачів у літературно - етнографічну подорож "Великоднє диво", щоб вкотре разом з відвідувачами пригадати українські традиції та обряди великого свята, а також  поповнити знання про історію Великодня, обряди, звичаї. народні прикмети та приказки.

"Як Великдень на дворі, то й писанка на столі" – кажуть у народі.


Давньою українською традицією напередодні Великодня було фарбування та розписування яєць - писанкарство, яке у наші дні перетворилося на справжнє мистецтво. Сьогодні для декорування великодніх яєць, окрім традиційних технік, використовуються техніки сучасного декоративного мистецтва.

Отож ми й запропонували нашим відвідувачам майстер-клас з виготовлення писанок з використанням сучасних технік – декупажу та точечного розпису.


Кожна писанка вийшла унікальна! До того ж новий вид творчості дав можливість учасникам майстер-класу розширити уяву про мистецтво декорування великодніх яєць, а також сприяв розвитку творчої уяви та тренуванню моторики рук.

Готовими писанками за традицією прикрасили "великоднє деревце".

Збереження народних традицій та доповнення їх новими сучасними техніками  додає нові перлини творчості в культурну скарбничку нашого народу.

 

 

 

середа, 1 травня 2024 р.

 

Інтерактивне заняття  з ментального здоров'я в бібліотеці.


Сьогодні в міській бібліотеці – філії №1 бібліотекарі разом з жінками  з гуртка з рукоділля   та користувачами бібліотеки провели заняття  з психологічного інструментарію «Арифметика емоцій».  Ця колода містить  картки з назвами різних емоцій, почуттів і станів, від смутку, страху, гніву, недовіри і втоми до неприхованого щастя, надії, і спонтанної радості. 

Психологічна гра  допомагає краще зрозуміти свій емоційний світ та інших, взнати щось нове, цікаве й корисне. А ще розвиває емоційний інтелект – уміння  усвідомлено управляти собою, розуміти емоції інших людей, позитивно впливати на емоційну атмосферу контакту, а також емпатії, емоційної гнучкості, креативності тощо.