неділя, 28 лютого 2021 р.

 

Співоча душа України

   150 років тому на літературному небосхилі України спалахнула яскрава зірка – окраса і гордість української нації - Леся Українка.

            Незважаючи на випробування долі, вона втілювала в собі силу і мудрість, яскравий талант і щиру душу. Леся Українка – прообраз сучасної сильної жінки, в якої можна повчитись як упевнено йти до мети. Це жінка передових європейських поглядів, інтелектуалка, письменниця.

  Безсмертя Лесі Українки в її творах. Вогнем пісень паленіють сторінки її книжок і запалюють серця нащадків, та вже понад століття палає вогонь Лесиних поезій, натхненних думою про Україну.


   "Ні я жива! Я буду вічно жити!"- саме такими словами розпочався усний журнал «Співоча душа України», який підготували бібліотекарі Знам'янської міської бібліотеки-філії №3 для учнів 9-В класу НВК "Знам'янська загальноосвітня школа І-ІІІ ст.№2" (кл. керівник Наталя Осадча).


   Завідуюча бібліотеки, Наталія Сатир, ознайомила присутніх з виставкою-персоналією "Горить зоря її поезії над краєм", на якій експонувалася література про життя та творчість письменниці, ознайомила з цікавими моментами з життя Лесі Українки. Бібліотекар наголосила, що нам залишилася безцінна творча спадщина геніальної дочки українського народу, з якої можна черпати усім живучим і прийдешнім поколінням наснагу для життя і праці. Діти під час спілкування декламували свої улюблені вірші поетеси та мали можливість перевірити свої знання про життя та творчість Лесі Українки взявши участь у підготовленій бібліотекарями онлайн-вікторині "Знавці Лесиного слова" та онлайн-кросворді "Життєвий та творчий шлях Л.Українки".


   Якось Павло Тичина сказав: «Нам потрібно сьогодні (і не тільки письменникам) учитися у Лесі Українки вірному сприйняттю багатогранного життя, її новаторству, її умінню зберігати народні традиції». Тож візьмімо цю пораду за основу вивчення життя і творчості Лесі Українки.

Немає коментарів:

Дописати коментар