неділя, 30 березня 2025 р.

 

Ранкова зустріч «Птахи прилетіла – прийшла весна»


В рамках проведення Всеукраїнського Тижня дитячого читання зав. бібліотекою-філією №2 Оксана Марченко провела зустріч із вихованцями ДНЗ №5 «Калинонька». На ній розмовляли про пернатих друзів, їх спосіб життя, цінність їх існування для природи. Виготовляли поробку «Пташка» і грали в рухливу гру «Летіла пташечка».

Відразу загорілися оченята дітей, коли побачили добірку книжок, яку принесла бібліотекар. Роздивлялись, а один хлопчина навіть визвався зачитати загадку про зозулю. Хто така ця «Зозуля» і чому у неї не має свого дому дізналися із розповіді. Діти сприймали інформацію з цікавістю, розповідали про свої спостереження і досвід поводження із домашніми птахами. Відкриті, допитливі, емоційні, галасливі малюки зробили цю зустріч незабутньою.

четвер, 27 березня 2025 р.

 

Книжкова виставка –візитна картка  бібліотеки


Сьогодні книжкові виставки сприймаються просто як частина бібліотечного інтер’єру. Але не в центральній бібліотеці Знам’янської міської територіальної громади. Книжкові виставки тут – цікаві та естетично оформлені.

Характерною особливістю книжкових виставок в центральній бібліотеці є використання не «бібліотечних матеріалів» - предметів побуту і прикладного мистецтва, зразків флори і фауни, малюнків, саморобок, іграшок.


Користувачі із задоволенням переглядають і обговорюють книги разом з бібліотекарями.

 Всеукраїнський тиждень дитячого читання – 2025.


До Всеукраїнського тижня дитячого читання, бібліотекарі міської бібліотеки-філії№1, провели для учнів 5 - Б класу ліцею ім. Т. Шевченка ( вчитель  Куценко С. П.)  бібліотечний урок «Книга в твоїх руках», на якому діти познайомились ближче з книгою, її створенням, структурою та з тими, хто працює над книгами, робить їх красивими, привабливими для юних читачів… Діти  із задоволенням  переглянули відео про створення книги  і брали активну участь у майстер-класі з виготовлення закладки для книги  «Олівець». А ще завідуюча бібліотекою провела цікаву вікторину «З якої казки?». Учні відгадували загадки  і  пригадали прислів’я  та приказки про книгу.

Також була організована книжкова  виставка  «Чарівний книжковий світ», на якій були презентовані нові  книги від видавництва «Час майстрів», які надіслало видавництво в дарунок для читачів бібліотеки.  Діти познайомилися з такими сучасними українськими письменниками, як Ярослав Яріш, Анастасія Шульга, Анна Коршунова, Тетяна  Новацька-Тітаренко, Кристина Терьохіна та інш.


Наприкінці заходу учні прослухали від завідуючої бібліотеки пам’ятку «Правила поводження з книгою»,  та зробили висновок, що книги потрібно шанувати, берегти, читати, бо у них мудрість, розум, знання людства, які створювалися впродовж тисячоліть!

 

 

Бібліотека - простір для творчості.

 А творчість – це сила, яка допомагає дітям рости та мріяти!


Ще змалечку ми замислюємося про те, чого насправді хочемо досягнути в своєму житті, ким мріємо стати і що насправді можемо зробити для того, щоб у майбутньому докласти маленьку цеглинку у відбудову та розвиток нашої країни, збереження нашої культури.

  Саме про це ми спілкувалися з нашими юними відвідувачми під час години арт-терапії "Україна-мрія", запропонували намалювати свою мрію, намалювати, за що любиш свій дім, своє місто, свою країну і яким бачиш в ній своє майбутнє.


  Малювання допомагає дітям розкрити свої таланти, зміцнити впевненість у собі знайти свій голос там, де його раніше не було. Всі малюнки сповнені яскравих фарб, елементів української народної культури, естетики та краси, які не лише відображують мрії, а й надихають до певних дій до їх втілення.

Отже, віримо в себе, віримо в наше підростаюче покоління, віримо в Україну! Адже «мрії здійсняються, якщо мріяти українською!».

 

 

Літературний вечір «Поезія - це завжди неповторність!»

 


Головною подією Національного тижня поетичного читання 2025 в бібліотеці-філії №3 став літературний вечір на тему сучасної поезії пройшов. Для участі в заході було запрошено здобувачів освіти «ДНЗ_Знам’янський_професійний_ліцей».

 В ході заходу прозвучали вірші відомих класиків та сучасних українських поетів. Не залишили байдужими відвідувачів і відео з читанням віршу Ліни Костенко «Крила» у неперевершеному виконанні великого українського актора Богдана Ступки; атмосферне читання власного віршу Настасії Семенюк "Розкажи мені казку", щемливе та зворушливе читання Павла Вишебаби віршу-листа «Доньці» та пісня на вірші Павла тичини «Гаї шумлять» у виконання сучасного гурту «Пиріг і батіг».


 Особливу увагу під час заходу було приділено читанню віршів Ліни Костенко, які торкають серце кожного українця фористичними та пронизливими рядками, словами невимовної глибини та строфами з вічними сенсами.

 Бібліотекарі ознайомили відвідувачів з новими іменами сучасної поезії, яка набула тематики війни. Серед них поети-комбатанти, волонтери: Борис Гуменюк, Сергій Жадан, Павло Вишебаба, Ярина Чорногуз, Дзвінка Торохтушко, Юрій Руф, Любов Якимчук, Галина Брич, Валентина Северенюк.


 Захід пройшов в атмосфері приємного спілування та творчого сприйнятя поезії, доторкнувшись до душі кожнного з учасників.

 

субота, 15 березня 2025 р.

 

Добровольці України : непохитні, мужні, сильні.

24 лютого 2022 року Росія розпочала широкомасштабне військове вторгнення на територію України. Країна-агресор із перших днів завдає ударів по цивільному населенню та інфраструктурі. Відповіддю на вторгнення став, зокрема, масштабний добровольчий рух. З перших годин вторгнення сотні тисяч українців добровільно стали на захист Батьківщини, вступаючи до лав Збройних Сил України та територіальної оборони. 


До українських добровольців, які зголосилися захищати свою державу, доєдналися іноземці. Українська держава закликала їх спільно боротися за мир і демократію у Європі та всьому світі.

З нагоди Дня українського добровольця, бібліотекарі міської бібліотеки-філії№1  підготували фотохроніку «За покликом серця».

Фотохроніка розповідає про  добровольців батальйонів «Айдар», «Січ», «Карпатська січ», ДУК «Правий сектор» ,  про хоробрість та самовідданість тих, хто віддав своє життя за незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України. Фотоматеріали використані зі сторінки Українського інституту національної пам’яті. Зараз українські добровольці на передовій. Вони рятують нас від агресора, прикриваючи своєю силою та навиками цивільних громадян. І кожен день їхньої боротьби наближає нашу омріяну перемогу!

четвер, 13 березня 2025 р.

 

Бібліотекарі навчаються.


В наш неспокійний час бібліотека залишається осередком духовності, спокою, творчості, навчання. Бібліотекарі використовують сучасні форми роботи з користувачами, виходячи з власних ресурсів і навичок, які постійно удосконалюють.

Що робити, якщо ви стали свідком насильства? Як правильно реагувати? Як допомогти людині, яка постраждала? І чи варто втручатися?


Ці питання обговорювались під час воркшопу «Рівень (не)втручання», який для працівників бібліотек провели тренерки Ірина Варакута і Ольга Олійник ( ГО «Жіночий дзен»). Разом з тренерками бібліотекарі розбиралися з причинами, які змушують людей мовчати і не втручатися в чужі суперечки та моделюючи реальні ситуації шукали ефективні алгоритми дій. А настільна гра «Рівень (не)втручання»  дозволила прожити різні сценарії.


Працівниці бібліотек впевнені, що набуті знання допоможуть їм не лише краще самим розуміти проблему – вони стануть в нагоді під час спілкування з користувачами.

Воркшоп проведено в межах проєкту «Право на життя без насильства — цінність, за яку бореться Україна» за фінансової підтримки Посольства Фінляндії.

 

Здоровим бути здорово!


В рамках тижня  безпеки життєдіяльності «Вплив засобів масової інформації, соціальної реклами на прийняття рішення щодо вибору здорового способу життя» бібліотекар 

центральної бібліотеки Позняковська Анастасія познайомила вихованців КЗ «Знам’янська спеціальна школа  Кіровоградської обласної ради» 
з правилами здорового харчування, обговорювали правила безпеки у мережі Інтернет, разом  створили плакат «Ми - за здоровий спосіб життя».  Діти вкотре переконались, що здоровим бути здорово!

 

Книга – найкращий подарунок!


А коли вона подарована бібліотеці, де її прочитає не один десяток користувачів, то це найцінніший подарунок!

Знам’ янська міська бібліотека-філія№1   стала однією із 100 бібліотек, яка отримала цікаві книги від видавництва « Час Майстрів» в рамках акції "15 книг під ялинку 100 бібліотекам".  Це пригодницькі історії, історичні розповіді,  страшенно смішні жахи,унікальні фентезі, динамічні трилери для підлітків, ноу-хау: ілюстрована збірка байок – пізнання через арт-гру, а ще книги з  приголомшливими подорожами та  новими відкриттями.


Щиро дякуємо видавництву за таку  гарну ініціативу і за  потрібний  подарунок для наших  юних читачів!   Запрошуємо усіх читайликів до бібліотеки на перегляд книжкових  новинок!

середа, 12 березня 2025 р.

 

До дня народження Т.Г.Шевченка.


З нагоди відзначення 211-ї річниці від дня народження українського письменника і художника Тараса Григоровича Шевченка  міська бібліотека –філія№1 провела для учнів 9-Б класу ліцею ім. Т.Г. Шевченка (кл. керівник Коваль С.С.)   поетичне рандеву «Великий син великого народу». Діти взяли участь у поетичному перегуці «Декламуємо Шевченка», вони читали улюблені вірші із « Кобзаря». А ще  дізналися маловідомі факти з життя  Т.Г.Шевченка. Також бібліотекарі організували книжкову виставку «Провісник долі України». На виставці представлені книги про життя і плідну творчість Великого Українця, збірки віршів та збірники афоризмів із творів Тараса Шевченка, його малюнки та автопортрет. Учні  брали активну участь у вікторині про Т.Г.Шевченка і у розгадуванні кросвордів про життєвий  та творчий шлях великого Кобзаря, пригадали прислів’я про Т.Шевченка. Завідуюча бібліотекою запропонувала  усім присутнім спробувати себе у малюванні, після перегляду відеоролика «Малювання – вираження творчого духу Т.Шевченка  та  після  знайомства з відео «Садок вишневий коло хати» Т.Шевченка, що завдяки штучному інтелекту оживає…

Дівчатка й хлопчики дуже гарно намалювали хатину  та вишневий садок, який так любив змальовувати у своїй поезії Т.Г.Шевченко. Метою даного заходу було привернути увагу дітей до поетичного слова генія, виховувати справжн
iй патріотизм, який  включає i любов до рiдноï мови. Рiдне слово  його було ознакою нацiонального вiдродження, утвердження украïнськоï нацiï, ïï надiєю на кращi часи. Служiнню рiднiй Украïнi.   Гортаючи сторінки творчості генія, діти усвідомлюють, що Тарас Шевченко це більше, ніж митець. Ця людина давно стала символом, знаком, легендою. Його творчість - не просто поетичні рядки, а філософія, і мудрість. 

 

вівторок, 11 березня 2025 р.

 

Бібліотека - простір психосоціальної підтримки та відновлення.

 


Читання книг, заняття творчістю і навіть просто спілкування під час зустрічей в бібліотеці сприяє психологічному розвантаженню, допомагає долати стрес, активізувати внутрішні сили для самопідтримки, знайти в собі те світло яке допоможе не втратити себе в складних ситуаціях.

Щоб допомогти пережити складні часи, подолати стрес та тривогу, налаштуватись на позитивні думки працівники Бібліотека-філія 3 проводить для своїх відвідувачів години бібліо- та арт-терапії.

Година арт-терапії «Шукай світло в собі», проведена в Бібліотека-філія 3 для дорослої аудиторії (волонтери, люди, що вимушено покинули свої домівки та знайшли прихисток у нашому місті, родини військових та ін.), дала змогу нашим відвідувачам відволіктися, зануритися в процес творчості, вмотивуватися та набути позитивних емоцій.


Ми не ставимо за мету створити художні твір, який можна було б оцінюватись за критеріями краси або певними критеріями. Теплі кольори, яскраві фарби, нестандартні техніки малювання перемикають увагу на сам процес творчості, що сприяє перезавантаженню та відновленню ментального здоров'я. Важливо, щоб кожен учасник почувалася вільно, творчо, без оцінок та користування зразками. Це дає змогу відкриватися і працювати з емоціями.

Захід пройшов в атмосфері творчості і теплого спілкування. Кожен з учасників отримав не лише чудовий результат своєї роботи, а й набув позитивних та мотивуючих емоцій, які будуть укріплювати віру в свої сили, та підтримувати те внутрішнє світло, яке допомагає долати труднощі.

 

 

Літературно-мистецький клуб за інтересами «Дивосвіт»

 


Літературно-мистецький клуб за інтересами «Дивосвіт» бібліотеки-філії №3 щоразу відкриває для своїх юних учасників нові сторінки української  культури, народних традицій, поезії, творчості та краси.

До Дня народження Т.Шевченка ми разом з нашими відвідувачами провели поетичний калейдоскоп віршів Великого Кобзаря " Шевченкова криниця слова не міліє". Бібліотекарі ознайомили юних читачів з книгою "Дитячий Кобзар", який є справжньою «скринькою» з думками великого поета, його спогадами з дитинства та неймовірними ілюстраціями. а потім в колі друзів влаштували літературне читання відомих віршів Тараса Шевченка.


До народознавчих свят стало доброю традицією влаштовувати «народознавчі посиденьки на бібліотечній призьбі». Напередодні Масниці під час «посиденьок» разом з відвідувачами поговорили про народні традиції та обряди цього свята: «Масницю стрічаємо - весну закликаємо!» Отож і закликали ми весну у наше народознавче віконце, заквітчане весняними гілочками та яскравими пташечками, виготовленими власноруч учасниками клубу.


Одним із улюблених моментів проведення дозвілля в клубі «Дивосвіт» є відвідування «творчої майстерки», де наші відвідувачі можуть спробувати себе в різних видах творчості: декоративний розпис, малювання нестандартними техніками, художня аплікація, квілінг, декупаж та ін., та реалізувати свої творчі ідеї. На одній із наших весняних зустрічей ми разом з нашими відвідувачами виготовили невеличкі кашпо з підсніжниками, які дарують відчуття ніжності та справжньої весни!)

 

 

 

 

 

вівторок, 4 березня 2025 р.

 

Смак сучасної української літератури.


До Всесвітнього  дня письменника міська бібліотека-філія№1  провела для учасників клубу «Затишок»,  а також для читачів, які є ВПО літературну кав’ярню на тему: « Час читати ». Метою цього заходу було: познайомити присутніх із біографією і творчістю українських письменників . Це  зустріч з   прихильниками читання  і книгоманами за філіжанкою кави, на якій завідуюча  бібліотекою розповіла про історію виникнення  Всесвітнього дня письменника , запропонувала перегляд літератури «Асорті для дорослих» та познайомила присутніх гостей із новими книгами  сучасних українських письменниць: Дариною Гнатко і Оксаною Кір’ян.  Перегляд доповнювався інформаційними листками з біографіями  письменників. Учасники заходу говорили про улюблені жанри сучасних письменників, обмінювалися враженнями про вже прочитані книги. А ще пригощалися запашною кавою та  ароматним чаєм.