вівторок, 25 лютого 2025 р.

 

Бібліотека без бар’єрів


Безбар’єрність стає новою нормою для створення суспільства без обмежень. І це не лише про доступність інфраструктури та коректну термінологію, а й про найменші деталі, з яких складається великий пазл рівних прав і можливостей для зайнятості, здобуття освіти, спілкування, дозвілля та самореалізації. Роль бібліотеки у створенні безбар’єрного простору полягає у сприянні соціальній інклюзії людей з особливими потребами.

 Працівники Бібліотека-філія 3 провели з вихованцями КЗ «Знам'янська спеціальна школа Кіровоградської обласної ради» годину спілкування «Я люблю цей світ» із застосуванням елементів арт-терапії, як засобу, що активізує навички саморефлексії, емпатії, налагоджує безбар'єрність у спілкуванні, мобілізує власний творчий потенціал, розвиває здатність реалізації творчого підходу до вирішення проблем, що сприяє соціальній інклюзії.

 


Створення вихованцями малюнку, виконаноного за допомогою нестандартних технік, з певним поєднанням кольорів та сюжетного змісту, дали змогу учням відчути наскльки навколишній світ яскравий, різнобарвний та сповнений цікавих відкриттів. До того ж, малювання нестандартними техніками нагадує процес медитації, що сприяє релаксацї, психологічному розвантаженню та відновленню ментального здоров'я.

 Також, в ході заходу разом з учнями провели рефлексію «Від серця до серця хай йде доброта» та створили ментальну карту «Я люблю цей світ», яка відобразила важливі та цінні моменти нашого життєвого простору та розкривають багатогранність навколишнього світу.

 

 

 

 

 

неділя, 23 лютого 2025 р.

 

Мовознавчі ласощі


Щороку 21 лютого у світі відзначають Міжнародний день рідної мови — відносно молоде свято. Його заснували в листопаді 1999 року під час 30-ї сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО з метою збереження мовного та культурного розмаїття.


У бібліотеці-філії №2 пройшли мовознавчі ласощі "У рідній мові цілий світ". На заході запрошені слухали про значення цього свята, знайомились довідником з українського слововживання. Потім їм була запропонована карткова гра "Встигни за 10 секунд". Завдання гри написані на картках, які потрібно було називати українською мовою. Учасники захопились і давали відповіді швидко і дружньо. Всім дуже сподобалось.

У підсумку визнали, що знати і берегти рідну мову - це обов’язок кожної людини.

 

Ангели Небесної сотні


День Героїв Небесної Сотні покликаний увічнити людську, громадянську і національну відвагу та самовідданість, силу духу і стійкість громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави, гідно вшанувати подвиг загиблих за ідеали демократії, права і свободи людини, європейське майбутнє України.

Того ж дня бібліотекар Оксана Олійник у 4- а класі ліцею "Дивосвіт" розповідала про подвиг учасників Революції гідності 2013-2014 років та закликала вшанувати пам'ять загиблих під час протестів хвилиною мовчання. Діти слухали розповідь про лютневі події 2014 року, переглянули документальні хроніки. В кінці зустрічі виготовили ангелів із червоним серцем, як символу любові і пам'яті за загиблими Героями Небесної Сотні.

 

 

Про державний символ України


День Державного Герба України є одним з найважливіших державних свят в Україні. Він святкується щорічно 19 лютого з метою вшанування символу державності країни та її історичного минулого. Святкування Дня Державного Герба України - це чудова нагода для українців відзначити значущість цього символу та вшанувати пам'ять про нашу історію, національну гордість та культурне надбання.

Щоб відзначити це свято, бібліотекар Оксана Олійник відвідала 4 і 5 клас у ліцеї "Дивосвіт" і провела пізнавально- розвивальну годину "Герб. Гімн. Прапор". Вона розповіла дітям легенду про державні символи. Далі вони грали в кубика Блума із запитаннями про державні символи нашої країни. Діти складали фігури в патріотичних кольорах і розмальовували малий Герб України. Результат демонстрували на спільну світлину.

 

четвер, 20 лютого 2025 р.

 

Знань і розуму основа – рідна мова, рідне слово!


Українське рідне слово приходить до кожного з нас через любов до української книги, української історії, національних традицій. Саме через українську мову та українську книгу відбувається ідентифікація українців. Завдяки ним формуються українська свідомість, патріотизм, прищеплюється любов до України.

В умовах сьогодення українська мова набула особливої ваги – вона стала нашою зброєю, символом миру та єднання нації.

 Міська бібліотека-філія№1 організувала до Міжнародного дня рідної мови  поетичний альбом «Джерельна, світанкова, українська, рідна мова» для учнів 7-А класу ліцею ім.Т.Шевченка. ( вчитель української мови та літератури Мережана Т.О.)


Завідуюча бібліотекою  розповіла дітям про те, що українська мова входить в десятку  наймилозвучніших та  найспівучіших мов світу. Учні читали вірші відомих українських поетів. Школярі із великим задоволенням  виконали  інсценізацію гуморески  Павла Глазового  «Кухлик» та зробили висновок, що українці – творці найтоншого гумору. А ще всі  хлопчики й дівчатка брали участь у складанні прислів’їв про мову, грали в гру «Антисуржик»,  в детектив-конкурс «Ми не скажемо, а покажемо», де учасники конкурсу  пояснювали  значення фразеологізмів та  цікавим видався бліц-конкурс «Вірно – невірно», в якому потрібно було пригадати і поставити на свої місця образні порівняння.  Всі діти  працювали згуртовано, надавали правильні відповіді і були дуже активними. Такі заходи знайомлять   наше молоде покоління  з походженням і розвитком української мови, літературними надбаннями та їх значенням для українців.

 

Небесна Сотня


20 лютого 2025 року минає 11 років від дня масових розстрілів Небесної Сотні на Майдані.

 …Небесна Сотня – це 107 загиблих учасників Революції Гідності, а також активісти Майдану, які відали своє життя навесні 2014 року з початком російської агресії на сході України. З нагоди цієї дати в центральній бібліотеці розгорнуто книжкову виставку «Історія нескорених», де читачі знайомляться  з літературою про ті буремні дні, про героїв Майдану, які стали  символом світла та перемоги над злом.

Війна триває… і зараз нові герої продовжують боротися за ідеали свободи, незалежності та людські цінності. А пам’ять про Героїв Небесної Сотні має бути живою та формувати усвідомлення відповідальності кожного за майбутнє України.

 

День Героїв Небесної Сотні.


Щорічно 20 лютого по всій Україні відзначається День Героїв Небесної Сотні – знак вшанування відваги, сили духу і стійкості громадян, які віддали своє життя під час Революції Гідності, захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України.         

 В пошану буремним подіям Майдану міська бібліотека-філія№1 підготувала і провела разом зі своїми користувачами акцію пам'яті «Вони з Небесної Сотні».


Бібліотекарі ознайомили присутніх читачів з подіями, які відбувалися на Майдані, згадали поіменно всіх загиблих Героїв Небесної Сотні, портрети яких розмістили на виставці «Чисті душі, що злетіли в небо». Працівники бібліотеки  разом з читачами  виготовили ангелів із білого, жовтого та блакитного паперу, які символізують загиблих за Україну і нашу спільну болючу пам’ять та віру в перемогу світла над темрявою та розвісили їх на гілках уявного дерева, яке символізує незламність та силу наших українців. Дана акція проводиться з метою увічнення великої людської, громадянської і національної відваги та самовідданості , сили духу і стійкості громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави, гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції Гідності.

Ми мусимо пам’ятати про всіх мужніх людей, робити все можливе, щоб подвиг Героїв не був марним.

 

 

вівторок, 18 лютого 2025 р.

 

Якщо друг у тебе є – життя радісним стає


Для маленьких, дружніх читайликів КЗ «Знам’янської спеціальної школи  Кіровоградської обласної ради» бібліотекар центральної бібліотеки  Позняковська Анастасія  провела хвилинку - веселинку «Якщо друг у тебе є – життя радісним стає». 

Учні   з великим задоволенням приймали участь в  іграх, вікторинах «Казкові друзі», «Скажи — хто твій друг» розгадували загадки,  обмінювалися теплими словами під час гри «Сонячний зайчик», познайомилися з книгами про дружбу, а  на завершення разом зробили браслетики дружби.

Щирі усмішки, добрі слова зробили зустріч  цікавою, веселою та дружньою.

неділя, 16 лютого 2025 р.

Пам’ять про незабутнє

 


До Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав працівники центральної бібліотеки підготували для учнів КЗ «Знам’янська спеціальна школа Кіровоградської обласної ради» альманах мужності «Пам’ять про незабутнє».

До їхньої уваги були представлені події афганської війни, политі кров’ю молодих воїнів. Діти дізналися про наших знам’янчан, які загинули виконуючи військовий обов’язок.

 


вівторок, 11 лютого 2025 р.

 

Цифрова грамотність – це навички, без яких неможливо обійтися.


Вміння користуватись комп’ютером та відповідно навчання цифрової  грамотності в наш час є вкрай обов’язковим для будь якої людини і не далекі ті часи, коли елементарні знання комп’ютера будуть таким обов’язковим, як вміння писати і читати.  Так в міській бібліотеці-філії№1 бібліотекарі продовжують навчання з цифрової  грамотності  для людей елегантного віку.  Пенсіонерів, серед яких є  ВПО, а також людей  з обмеженими фізичними можливостями вчать користуватися смартфонами, оплачувати комунальні послуги онлайн, реєструватися у додатку "Дія",   як забронювати ліки на сайті, як стати на чергу до певного лікаря, отримати знання з кібербезпеки, щоб захиститися від шахрайських схем.

Відвідувачі бібліотеки через Інтернет замовляють квитки, одержують банківські послуги (поповнення рахунку на телефон, пересилка коштів на інші рахунки), бронюють місця в санаторіях та базах відпочинку, отримують онлайн-консультації з оформлення спадщини та субсидій, питань пенсійного законодавства, соціального захисту, трудової міграції.

Для молоді актуальними є новітні музичні хіти, фільми, мультфільми,  а також численні чати, які дають можливість спілкування з друзями.

понеділок, 10 лютого 2025 р.

 

Країна міцного здоров’я


Здоров’я — це найбільший скарб людини. Майже всі знають цю тезу, але усвідомлює її не кожен. Тож бібліотекар  центральної бібліотеки Позняковська Анастасія запросила вихованців КЗ «Знам’янської спеціальної школи  Кіровоградської обласної ради» на пізнавальну стежину «Країна міцного здоров’я».


Під час заходу діти дізналися про те, як потрібно берегти та зміцнювати своє здоров’я. А ще активно приймали участь у запропонованих іграх, доповнювали прислів’я і приказки, розгадували загадки.

 

вівторок, 4 лютого 2025 р.

 

Вихідні з бібліотекою! Клуб за інтересами «Дивосвіт»

 


Клуб за інтересами "Дивосвіт" в Бібліотека-філія №3 згуртовує все більше наших юних відвідувачів та відкриває для них нові сторінки цікавинок навколишнього світу! Цікаві дослідження в ігровій формі у колі друзів - це найкращий засіб провести змістовно час та збагатити свої знання!

Цього разу наші юні відвідувачі поринули в захоплюючий світ фізики, познайомились з книгами, які розповідають про всесвітньо відомих вчених провели ряд простих, але цікавих експериментів та дослідили фізичні явища, як мають місце у повсякденному житті!


Окрім цього в лабораторія дослідення нашого клубу за допомогою аркушу паперу, кольорових фломастерів та штучного ліхтарика юні дослідники влаштували справжній "дайвінг" та з'ясували як можна побачити підводний світ за допомогою елементарних знань фізики.


Під час нашого заняття у клубі " Дивосвіт" збагатили свої знання про поширені фізичні явища, та на практиці дослідили їх природу існування. Яскраві досліди, проведені з дітьми створили WOW-ефект у процесі теоретичного пізнання, надали позитивних емоцій та мотивацію до наступних досліджень, читання пізнавальних книг та отримання знань!

Вихідні з Бібліотека-філія 3 - це захопливе та цікаве дозвілля, час для самовираження та творчих експериментів. Світ сповнений загадкових природних явищ, а бібліотека надає можливості дізнатися про їх таємниці!

 

 

 



Година патріотичного виховання

«Бій під Крутами – оборона Української Державності»

 


Важливим напрямком в роботі бібліотеки-філії №3 є національно-патріотичне виховання дітей та молоді, направлене на розвиток духовності, національної свідомості, зміцнення моральних цінностей та знання історії нашого державотворення.

З метою ознайомлення з героїчним минулим нашого народу, до Дня вшанування пам’яті Героїв Крут, бібліотека-філія №3 провела годину спілкування з учнями 10-А класу ліцею «Крила України» «Бій під Крутами – оборона Української Державності».


Під час проведення заходу учні переглянули презентацію, яка розповіла про героїчні хроніки оборони під Крутами, ознайомились з ілюстраціями та фотоматеріалами історичних подій, що стали символом героїзму молодого покоління в боротьбі за незалежність України.

В ході години спілкування за допомогою елементів настільної гри "Українська революція 1917-1921", учні поповнили свої знання про історичні події вказаного періоду, на тлі яких і відбулась героїчна Битва за станцію Крути. Складаючи пазли, учні ознайомились з картою України та її кордонами на момент  1917-1921 років, а також відповідаючи на запитання в картках, дізнались про цікаві історичні факти та видатних особистостей та  історичних постатей, які вели боротьбу за незалежність України у той час.