вівторок, 17 грудня 2024 р.

 

Різдвяний бібліоквест "Адвент-подорож країнами Європи"

 


За допомогою адвент-календаря діти дізнались про цікаві традиції святкування Різдва в інших країнах світу: Австрії, Франції, Польщі, Фінляндії, Великої Британії, Швеції, Німеччині, Нідерландах. Познайомились з чарівними героями, які приносять дітям подаруночки на Різдво - Кріскіндом, Пер Ноелем, Юль Томтеном, Йоулупукі, Вайнахтсманом, Фазер Крісмесом. Завітали також і до України та пригадали наші традиції на Різдво.

 Одним із завдань квесту було відшукати книги на різдвяну тематику, які були загадково приховані на книжкових полицях: "Різдво у Петсона" популярного письменника і ілюстратора зі Швеції, сучасного класика дитячої літератури Свена Нурдквіста; книга відомої української письменниці Надійки Гербіш "Одного разу на Різдво!"; книга "Емі і таємний клуб супердівчат. Свята наближаються!" сучасної польської дитячої письменниці


Агнєшки Мєлех; збірка оповідань на різвяну тематику українських сучасних письменників "Коли сніг пахне мандаринками". І звичайно ж класика зарубіжної літератури - казка німецького письменника Ернста Гофмана " Лускунчик". Це книги відомих європейських та українських письменників, які розповідають історії про чарівні пригоди на Різдво:про те, що справжнє диво трапляється тоді, коли чиниш добрі справи.


А щоб наша адвент-подорож була ще цікавішою, ми доповнили її іграми, які також відображали окремі різдвяні традиції, наприклад, створення святкової різдвяної гірлянди, якою в деяких країнах прикрашають будинки.

Подорож пройшла неймовірно цікаво, в атмосфері передріздвяного настрою та збагачення інтелектуальних знань. За участь у квесті та правильні відповіді дітки отримали солодощі та призи.

 

 

Народознавчі_посиденьки_на_бібліотечній_призьбі

 


За народним календарем Днем Святого Миколая розпочинається низка зимових народознавчих свят, сповнених народних звичаїв та обрядів. Найбільшим і найочікуванішим з них є Різдво.

Отож, під час посиденьок ми разом з нашими відвідувачами і пригадали давні традиції цього свята, Різдвяні щедрівки, колядки та інші атрибути цього свята. Діти мали змогу насправді дізнатись що таке "дідух" та "різдвяний павук" побачити в нашому народознвчому куточку, як ними прикрашають українську хату.

 В нашій Різдвяній майстерці ми разом з нашими відвідувачами виготовили Різдвяну зірку - ще один традиційний атрибут обряду колядування, з якою можна буде щедрувати та колядувати під час Різдвяних свят.


 


Дуже важливо вивчати зберігати та розвивати українські народні традиції, адже в них душа нашого народу, унікальний та багатстий культурний спадок України. "У звичаях, традиціях народу ти душу України пізнавай!" - саме такою була мета і тема нашого заходу, який пройшов в теплій атмосфері спілкування та творчості та готуваннядоРіздва!

 

 

"Колиска роду -українська хата".

 


Народознавча подорож в літературно-мистецькому клубі "Дивосвіт" Бібліотека-філія 3"Колиска роду -українська хата".

 Коли б запитали кожного з нас, який найбільший спогад і образ винесли ви зі свого дитинства, багато хто з нас відповів би: хата наша, дідівська, батьківська - витвір народного мистецтва й колиска українського роду. Світла. Чиста. Зі своїми очима-вікнами на всі сторони світу! В хаті завжди тепло і затишно. Кожна річ, кожен куточок мають свій особливий зміст, сповнені духовності та багатолітнього надбання поколінь.


Щоб краще передати атмосферу української хати, ми облаштували народознавчий куточок, куди і запросили наших відвідувачів. Атмосферу доповнили автентичні речі: вишиті рушники, домоткані ряднини, вишиванка ручної роботи, веретено, глиняний посуд, гасова лампа та старовинна праска.

 Діти захоплено слухали розповідь бібліотекаря про традиції облаштування та побут української хати, про стиль та колорит народно-ужиткового мистецтва.

Наші юні відвідувачі, розглядаючи автентичні речі, мали змогу в повному сенсі доторкнутися до культурної спадщини та духовних скарбів наших предків.


четвер, 12 грудня 2024 р.

 

Зима - чарівниця


Зима – чудова пора, яка зачаровує своєю красою, сворює асмосферу дива, мрій та незабутньої казки. Для дітей КЗ «Знам’янської спеціальної школи  Кіровоградської обласної ради» бібліотекар дитячого відділу Позняковська  Анастасія провела народознавчі посиденьки «Ходить зима по сніжку, носить казку в кожушку».

Поринувши в казковий світ зимових історій, діти відгадували загадки «Зима – чарівниця»,  грали в гру «Що буває взимку?». З теплом і радістю створювали  яскраві сніжинки, які додали веселого настрою навіть у похмурий день.

понеділок, 9 грудня 2024 р.

 

У шапці-невидимці Миколай несе гостинці


Найулюбленіше свято, якого чекає вся дітвора – День святого Миколая. Це свято завжди було днем радості і чудес. Бібліотекар центральної бібліотеки Позняковська Анастасія   познайомила дітей   КЗ «Знам’янської спеціальної школи  Кіровоградської обласної ради» з історією виникнення свята, розповіла  народні прикмети та традиції, пов’язані з цим днем. З натхненням і теплом разом створили  яскраву ялинку, яка додала усім святкового настрою.

четвер, 5 грудня 2024 р.

 

Неймовірні українці!


Міська бібліотека – філія№1 приєдналася та взяла участь в обласній акції «Молодь – волонтерам» до Міжнародного дня волонтера. Бібліотекарі  провели для учнів 7-А класу ліцею «Свобода» (вчитель Лядський С.В.)  інформаційну  годину спілкування «Волонтери – люди доброї волі». Завідуюча бібліотекою розповіла про суть поняття «волонтер», «волонтерська діяльність» та ознайомила з основними характеристиками  і видами волонтерської  діяльності. Учні наводили приклади про волонтерську діяльність своєї родини, а також пригадали відомих волонтерів, ділилися  думками про проблеми рідного міста та вулиці,  проблемами  в школі .  Бібліотекарі підготували та провели огляд літератури на тему: «Без добрих справ – душа черствіє». 

А також запропонували   усім переглянути  документальний фільм «Дев’ять життів», присвячений українським зоозахисникам – мужнім людям, які рятували тварин під час війни.  У фільмі - відверті та емоційні історії українців, що втратили свій дім внаслідок російської окупації. Мешканці Городянки, Бучі, Андріївки, Макарова, Бабинців та Ірпеня діляться своєю бідою. Стрічку знято навесні 2022 року відразу після звільнення Київської  області від російських військ. Їм дійсно було страшно рятувати беззахисних тварин із палаючих і зруйнованих квартир, ризикуючи власним життям. Волонтери, які залишилися й допомагали тваринам вижити під обстрілами, наступом російських військ – справжні герої. Молодь на заході відкрила для себе волонтерство більш детальніше та дізналася, що кожен  може долучитися до цього руху та зробити свій внесок у майбутнє. Наприкінці заходу всі присутні подякували  волонтерам за  допомогу тим, хто цього потребує. Адже бути волонтером – це надзвичайна можливість зробити світ кращим!