четвер, 28 березня 2024 р.

 

Казка – це дитинство людства і його мудрість.

З наближенням   весни,  до бібліотек України  приходить традиційне і довгоочікуване свято – Всеукраїнський тиждень дитячої та юнацької книги. Ця давня традиція i сьогодні не втратила свого значення для органiзацiї змiстовного дозвiлля в бiблiотецi на час шкільних канікул. Цього року тиждень був під назвою "Читацька родина єднається заради вільної країни".


Весело та позитивно проводили діти свій вільний час у  міській бібліотеці-фiлiї №1. Бібліотекарі провели для юних читачів, учнів ліцею «Гармонія» літературні перегони «Увімкни казку». Спочатку у конкурсі «Розминка» гравці відповідали на запитання за змістом українських народних казок. Наступним був конкурс «Телеграма від казкового героя».


Дуже цікавим  видався конкурс «Чи уважний ти читач?». Всі пригадували казку, в назві якої є число. Писали назву казки на  яскравих яблучках та чіпляли їх на  чарівне  дерево з казковими птахами.  А  яскраве сонечко наче запитувало: «Чи уважний ти читач?»  В наступному  інтригуючому  завданні треба  було впізнати з якої казки предмети із загадкового кошика. Також школярі познайомились із літературними  новинками, які запропонував бібліотечний  квілт «Даремно часу ти не гай, а ось цю книгу прочитай». Це була  захоплююча подорож по сторінках улюблених казок. Діти охоче розповiдали, які книги з представлених вони вже прочитали і влучно відповідали на питання літературної вікторини.


Учні пригадували казкових героїв, грали в ігри, дізнались багато нового та цікавого. З усіма конкурсними завданнями діти справилися на відмінно. А ще переглянули новий анімаційний мультфільм – казку про  Микиту  Кожум'яка. А на згадку про цей день всі дітки виготовили собі книжкову закладку "Котика" і отримали від перегонів радісні емоції, знання та гарний настрій. Та обов'язково записалися до бібліотеки, щоб читати на канікулах улюблені книжки.

вівторок, 26 березня 2024 р.

 

Рідний дім

Тиждень дитячого читання в бібліотеці-філії №3 розпочався з теми рідного дому.


Рідний дім! – це місце, куди завжди хочеться повертатися! Для кожного з нас це особисті потаємні поняття!

За допомогою інтерактивних методів ми проговорили разом з нашими юними відвідувачами тему рідної домівки. Для когось це тепло і затишок, для когось мамина ласка, для когось дідусева мудра порада та татова підтримка а для когось це читання улюбленої книги в улюбленому затишному закуточку. А ще рідний дім - це сімейні традиції, зустрічі в колі родини, вірні друзі та домашні улюбленці. А спільний наш дім – це наша рідна країна!


Кожне слово та асоціація – це ніби цеглинки, з яких будується відчуття рідної домівки. Отже, використовуючи такі "цеглинки" ми збудували дім, в якому тепло та затишно! А потім влаштували затише читання.

Книгою дня була книга Слави Світової "Потаємна суперсила" - про дівчинку Ніну, яка мріяла стати супергероєм, про дім, про родину, про добрі вчинки та про суперсилу, яка живе в кожному з нас!


В завершенні бесіди ми разом з юними відвідувачами перемістились в творчу майстерку нашої бібліотеки та виготовили символічні будиночки, які нагадують нам про тепло, затишок та повернення до рідного краю!

 

 

четвер, 21 березня 2024 р.

 

Поетичний вернісаж


В рамках Національного тижня читання поезії  бібліотекар дитячого відділу центральної бібліотеки Анастасія Позняковська провела для учнів 4Гкл.  ліцею «Інтелект» (кл. кер. Білоус Т.В.) поетичний вернісаж «Земля моя - мій дім, мій сад!».  Тож і вірші, які звучали на вернісажі були присвячені найсвятішому -  рідному дому.

Сьогодні дім для українців  – це повернення і чекання, віра в тих, хто за цей дім бореться. Тож під час заходу діти не лише слухали вірші класиків та  сучасних українських поетів, а й пригадували прислів’я, розгадували загадки  і розповідали цікаві  історії про рідну домівку.


А гаслом зустрічі став рядок із вірша сучасної української поетки Ірини Шувалової – “Ріки незмінно течуть додому”.

середа, 20 березня 2024 р.

 

До Всесвітнього дня поезії.


Щороку у березні світ відзначає Всесвітній день поезії.  Ліна Костенко пише «Поезія – це завжди неповторність, якийсь безсмертний дотик до душі»… Символічним знаком поезії, як відомо, є крилатий кінь – Пегас, адже «крилатість» – одна з важливих її якостей. Поезія допомагає нам жити разом.

Тому до Всесвітнього свята поезії була приурочена презентація книги  Василя Мелюса  «Поле невтолимої печалі», яка відбулася в Знамянській  міській бібліотеці – філії№1. На презентації були присутні: читачі, учасники бібліотечного  клубу «Затишок,  а також  ВПО та всі, хто цікавиться  українською поезією.  Завідуюча  бібліотеки  Алефірова Світлана  познайомила присутніх з книгою Василя Мелюса  «Поле невтолимої печалі» та з життєвим шляхом автора.


 Всі присутні  із захопленням слухали розповідь Василя Мелюса  про  його професійний та творчий шлях. Нині він  очолює Організацію ветеранів Мар'їнської міської об'єднаної територіальної громади. Закінчив агрономічний факультет Луганського сільськогосподарського інституту та кінознавчий факультет Київського інституту театрального мистецтва імені І.К. Карпенка-Карого. За досвідом  практичної  трудової діяльності  - журналіст і менеджер державного управління.


Василь  Ілліч  Мелюс пише вірші, прозу і публіцистику. Друкується в періодичній пресі та колективних збірниках, розміщує свої твори також у соціальних Інтернет-мережах. Різножанрові поетичні твори, які увійшли до збірки «Поле невтолимої печалі» - підсумок глибинних авторських дум про драматичну  минувшину  рідного краю та його трагічне сьогодення.
Презентація книги відбулася у присутності автора, члена Національної  спілки журналістів України.

 

понеділок, 18 березня 2024 р.

 

«Зиму проганяємо-Весну зустрічаємо!»


Кажуть: історія – це вічність, а культура – це той величезний скарб, справжнє спільне надбання людства, що передається від покоління до покоління, примножується, збагачується. Вивчення минувшини рідного краю, славних традицій українського народу, звичаїв і обрядів, яким уже століть і століть, – одне з найголовніших завдань для бібліотеки-філії №2.


Кінець зими – початок весни у народі відмічають Масницею (або Колодієм). До цього свята бібліотекарі Оксана Олійник та Оксана Марченко завітали до ЗОД №5 «Калинонька» із пізнавально - розважальною годиною «Зиму проводжаємо – Весну зустрічаємо!». З вихованцями групи «Гномики» розмовляли, зимі гукали «Прощавай!», а на весну будували плани, на рухливі забави. Щоб це здійснилось дітки зробили «Гілочки Весни», а потім розповідали про неї вірші.

четвер, 7 березня 2024 р.

 

Весна, кохання, квіти, жінка.


Прекрасне створіння – жінка. Одним поглядом може викликати велике почуття.  Тому що все високе в людині – від жінки. Вона дає життя, леліє, зігріває, допомагає зробити перші кроки. Жінка – порадниця й захисниця. Її сила безмежна.

 До Міжнародного  жіночого дня  в міській  бібліотеці –філії №1 оформлена  виставка – ілюстрація «Жінка. Мати. Господиня».

 Перший розділ «Коли поет – ще жінка й мати, він може з Богом розмовляти» розкриває імена талановитих поетес, знайомить з їх творчістю і пропонує насолодитися гармонією поетичного слова.


Другий розділ  «Вони вершили долю світу і країн» несе інформацію про жінок, які залишили помітний слід в історії. Для цього вони використовували свої кращі якості - розум, енергію, силу волі, талант і, звичайно ж, жіночу чарівність. Тому даний розділ присвячений саме таким жінкам. Великі княгині, цариці, імператриці, знамениті і забуті, вони своїми долями відкривають багато таємниць минулого. Представлена література  розкриває різноманітну жіночу сутність. Адже жінці під силу великі справи.

Наступний розділ  містить літературу про найславетніших жінок нашої землі від стародавніх часів й до наших днів. І яка жінка світу зрівняється з українкою – вродливою і співучою, ніжною і вірною, талановитою і чудовою людиною, господинею і рукодільницею, Берегинею і Матір’ю? Про українську жінку сказано і написано немало.  

В четвертому  розділі «Жінка в світ приходить для любові» розміщена література про жінок, які були коханими, красивими, музами для чоловіків, ніжними та неперевершеними. Адже бути жінкою - це ціле мистецтво.   

 Вітаємо зі святом нас усіх, завітайте до нашої бібліотеки! На нашій виставці ви знайдете різноманітну літературу і обов‘язково зможете підібрати собі щось цікаве та корисне.

 

середа, 6 березня 2024 р.

 

До 210-ї річниці національного генія – Т.Г. Шевченка.

Щороку в Знам'янській  міській бібліотеці-філії №1 проходять Шевченківські дні, аби не просто вшанувати пам’ять геніального поета, а й відчути його невмируще слово серцем і душею.


Так цього разу  підготували і провели поетичний колаж «Сторінками Кобзаря»  для учнів 6-Б класу ліцею ім. Т.Г.Шевченка (вчитель Мережана Т.О.). З вступним словом  виступила завідуюча  бібліотекою, яка коротко подала інформацію про життєвий шлях Т. Г. Шевченка, його непросте сходження до вершин творчості. Вихованці ліцею  здійснили відео-подорож до Шевченківського краю, села Моринці – місця народження великого поета. Розгадали разом кросворд, ключове слово якого було Кобзар. А потім серед учнів  звучало Шевченкове слово. Діти декламували вірші Тараса Шевченка напам'ять.


З метою популяризації мистецької спадщини Кобзаря провели  перегляд відеоролика «Шевченко – художник». Школярі переглянули мультимедійні презентації живопису Шевченка. Це були його  найвидатніші роботи: «Катерина» (1842), «Селянська родина»(1843), «Циганка-ворожка»(1841, «Аскольдова могила» (1846) та багато інших. Також подивилися  анімації з віршами Т.Шевченка «Садок вишневий коло хати», «Реве та стогне Дніпр широкий!» де  Т. Шевченко оживає завдяки штучному інтелекту!  А ще було запропоновано учням  познайомитися з картинами - ілюзіями Т.Шевченка та потрібно було  їх  скласти , використовуючи пазли. Діти пригадали цитати Тараса Шевченка та з великим інтересом  прослухали цікаві факти про Шевченка і  вислови відомих  людей про Тараса.

Бібліотечні заходи, присвячені шевченківській темі, були проведені з шаною та щирою любов’ю до Кобзаря, адже велике Шевченкове слово змушує нас час від часу переосмислювати історичну давнину і нашу сучасність.

 

понеділок, 4 березня 2024 р.

 

Первоцвіти-ключики весни

Весна - пора року яку ми з нетерпінням чекаємо і не дивлячись, що на календарі останні дні зими, вона вже виборола своє право господарювати в природі. З приходом теплих  днів з'явились перші весняні квіти   - первоцвіти, які чарують нас своїм екзотичним виглядом і ніжним ароматом.


Бібліотекар дитячого відділу Позняковська Анастасія  під час еко подорожі  «Первоцвіти-ключики весни» ознайомила   дітей  4 класу ліцею «Інтелект» з першими весняними квітами, які занесені до Червоної книги України. Під час заходу діти зрозуміли важливість і необхідність охорони та збереження первоцвітів. Дізналися про лікарські властивості рослин, слухали легенди,   відгадували загадки та грали в  гру «Знайди первоцвіт».

 

Увага! Конкурс!


Подробиці  -  в Положенні про конкурс на сайті НБУ для дітей  https://chl.kiev.ua/default.aspx?id=8389

субота, 2 березня 2024 р.

 

Година бібліо-арт-терапії 

       


   Під час війни ми помічаємо, як  швидко подорослішали українські діти. Багато з них ходять лише в перший клас, але вже збирають кошти для ЗСУ. Вони знають правила мінної небезпеки і що робити у разі оголошення повітряної тривоги.

Щоб допомогти дітям пережити ці складні часи, подолати стрес та тривогу, налаштуватись на позитивні думки працівники бібліотеки-філії №3 провели для своїх юних відвідувачів годину бібліо-арт-терапії.


Спілкування розпочалося з читання книг, в яких просто та доступно, адаптовано для дітей розповідається про події, що відбуваються в нашій країні, про життя під час війни, про справжню дружбу, суперсилу та взаємопідтримку. Знайомство з героями прочитаних книг "Війна, що змінила Рондо", "Битва за місто", "Пес Патрон. Маленька історія про велику мрію", "Потаємна суперсила" допомагає дітям повірити у те, що світло переможе темряву, а зло обов’язково буде покаране, вселяє віру у світле майбутнє та допомагає їм побороти негативні думки.

Після читання книг бібліотекарі запропонували дітям створити художню композицію "Там, де літо без війни". Діти із захопленням поринули у творчий процес! Тим більше, що малювати цього разу довелось не стандартною технікою, а за допомогою десертних трубочок, ватних палочок, шматочка губки та дерев'яної шпажки.


Сюжет малюнку нагадує квітучі соняшники під мирним блакитним небом. Поєднання теплих сонячних кольорів допомагає дітям перенестись думками в літо без війни, надихає мріяти, вірити і перемагати.

Як завжди, кожен з дітей проявив творчість. Всі композиції вийшли дуже гарними, яскравими та сонячними. Серед них немає жодної схожої. Кожна робота індивідуальна, сповнена натхнення, творчості і мрій про літо без війни.