вівторок, 17 грудня 2024 р.

 

Різдвяний бібліоквест "Адвент-подорож країнами Європи"

 


За допомогою адвент-календаря діти дізнались про цікаві традиції святкування Різдва в інших країнах світу: Австрії, Франції, Польщі, Фінляндії, Великої Британії, Швеції, Німеччині, Нідерландах. Познайомились з чарівними героями, які приносять дітям подаруночки на Різдво - Кріскіндом, Пер Ноелем, Юль Томтеном, Йоулупукі, Вайнахтсманом, Фазер Крісмесом. Завітали також і до України та пригадали наші традиції на Різдво.

 Одним із завдань квесту було відшукати книги на різдвяну тематику, які були загадково приховані на книжкових полицях: "Різдво у Петсона" популярного письменника і ілюстратора зі Швеції, сучасного класика дитячої літератури Свена Нурдквіста; книга відомої української письменниці Надійки Гербіш "Одного разу на Різдво!"; книга "Емі і таємний клуб супердівчат. Свята наближаються!" сучасної польської дитячої письменниці


Агнєшки Мєлех; збірка оповідань на різвяну тематику українських сучасних письменників "Коли сніг пахне мандаринками". І звичайно ж класика зарубіжної літератури - казка німецького письменника Ернста Гофмана " Лускунчик". Це книги відомих європейських та українських письменників, які розповідають історії про чарівні пригоди на Різдво:про те, що справжнє диво трапляється тоді, коли чиниш добрі справи.


А щоб наша адвент-подорож була ще цікавішою, ми доповнили її іграми, які також відображали окремі різдвяні традиції, наприклад, створення святкової різдвяної гірлянди, якою в деяких країнах прикрашають будинки.

Подорож пройшла неймовірно цікаво, в атмосфері передріздвяного настрою та збагачення інтелектуальних знань. За участь у квесті та правильні відповіді дітки отримали солодощі та призи.

 

 

Народознавчі_посиденьки_на_бібліотечній_призьбі

 


За народним календарем Днем Святого Миколая розпочинається низка зимових народознавчих свят, сповнених народних звичаїв та обрядів. Найбільшим і найочікуванішим з них є Різдво.

Отож, під час посиденьок ми разом з нашими відвідувачами і пригадали давні традиції цього свята, Різдвяні щедрівки, колядки та інші атрибути цього свята. Діти мали змогу насправді дізнатись що таке "дідух" та "різдвяний павук" побачити в нашому народознвчому куточку, як ними прикрашають українську хату.

 В нашій Різдвяній майстерці ми разом з нашими відвідувачами виготовили Різдвяну зірку - ще один традиційний атрибут обряду колядування, з якою можна буде щедрувати та колядувати під час Різдвяних свят.


 


Дуже важливо вивчати зберігати та розвивати українські народні традиції, адже в них душа нашого народу, унікальний та багатстий культурний спадок України. "У звичаях, традиціях народу ти душу України пізнавай!" - саме такою була мета і тема нашого заходу, який пройшов в теплій атмосфері спілкування та творчості та готуваннядоРіздва!

 

 

"Колиска роду -українська хата".

 


Народознавча подорож в літературно-мистецькому клубі "Дивосвіт" Бібліотека-філія 3"Колиска роду -українська хата".

 Коли б запитали кожного з нас, який найбільший спогад і образ винесли ви зі свого дитинства, багато хто з нас відповів би: хата наша, дідівська, батьківська - витвір народного мистецтва й колиска українського роду. Світла. Чиста. Зі своїми очима-вікнами на всі сторони світу! В хаті завжди тепло і затишно. Кожна річ, кожен куточок мають свій особливий зміст, сповнені духовності та багатолітнього надбання поколінь.


Щоб краще передати атмосферу української хати, ми облаштували народознавчий куточок, куди і запросили наших відвідувачів. Атмосферу доповнили автентичні речі: вишиті рушники, домоткані ряднини, вишиванка ручної роботи, веретено, глиняний посуд, гасова лампа та старовинна праска.

 Діти захоплено слухали розповідь бібліотекаря про традиції облаштування та побут української хати, про стиль та колорит народно-ужиткового мистецтва.

Наші юні відвідувачі, розглядаючи автентичні речі, мали змогу в повному сенсі доторкнутися до культурної спадщини та духовних скарбів наших предків.


четвер, 12 грудня 2024 р.

 

Зима - чарівниця


Зима – чудова пора, яка зачаровує своєю красою, сворює асмосферу дива, мрій та незабутньої казки. Для дітей КЗ «Знам’янської спеціальної школи  Кіровоградської обласної ради» бібліотекар дитячого відділу Позняковська  Анастасія провела народознавчі посиденьки «Ходить зима по сніжку, носить казку в кожушку».

Поринувши в казковий світ зимових історій, діти відгадували загадки «Зима – чарівниця»,  грали в гру «Що буває взимку?». З теплом і радістю створювали  яскраві сніжинки, які додали веселого настрою навіть у похмурий день.

понеділок, 9 грудня 2024 р.

 

У шапці-невидимці Миколай несе гостинці


Найулюбленіше свято, якого чекає вся дітвора – День святого Миколая. Це свято завжди було днем радості і чудес. Бібліотекар центральної бібліотеки Позняковська Анастасія   познайомила дітей   КЗ «Знам’янської спеціальної школи  Кіровоградської обласної ради» з історією виникнення свята, розповіла  народні прикмети та традиції, пов’язані з цим днем. З натхненням і теплом разом створили  яскраву ялинку, яка додала усім святкового настрою.

четвер, 5 грудня 2024 р.

 

Неймовірні українці!


Міська бібліотека – філія№1 приєдналася та взяла участь в обласній акції «Молодь – волонтерам» до Міжнародного дня волонтера. Бібліотекарі  провели для учнів 7-А класу ліцею «Свобода» (вчитель Лядський С.В.)  інформаційну  годину спілкування «Волонтери – люди доброї волі». Завідуюча бібліотекою розповіла про суть поняття «волонтер», «волонтерська діяльність» та ознайомила з основними характеристиками  і видами волонтерської  діяльності. Учні наводили приклади про волонтерську діяльність своєї родини, а також пригадали відомих волонтерів, ділилися  думками про проблеми рідного міста та вулиці,  проблемами  в школі .  Бібліотекарі підготували та провели огляд літератури на тему: «Без добрих справ – душа черствіє». 

А також запропонували   усім переглянути  документальний фільм «Дев’ять життів», присвячений українським зоозахисникам – мужнім людям, які рятували тварин під час війни.  У фільмі - відверті та емоційні історії українців, що втратили свій дім внаслідок російської окупації. Мешканці Городянки, Бучі, Андріївки, Макарова, Бабинців та Ірпеня діляться своєю бідою. Стрічку знято навесні 2022 року відразу після звільнення Київської  області від російських військ. Їм дійсно було страшно рятувати беззахисних тварин із палаючих і зруйнованих квартир, ризикуючи власним життям. Волонтери, які залишилися й допомагали тваринам вижити під обстрілами, наступом російських військ – справжні герої. Молодь на заході відкрила для себе волонтерство більш детальніше та дізналася, що кожен  може долучитися до цього руху та зробити свій внесок у майбутнє. Наприкінці заходу всі присутні подякували  волонтерам за  допомогу тим, хто цього потребує. Адже бути волонтером – це надзвичайна можливість зробити світ кращим!

середа, 20 листопада 2024 р.

 

Жіночі обличчя революції Гідності


Міська бібліотека-філія№1 до дня революції Гідності  запропонувала для своїх  користувачів переглянути  відеофільм «Жіночі обличчя революції Гідності». Це розповідь про жінок революції гідності. Вони не знайомі між собою, проте всіх їх об'єднує любов. До сина, до коханого, до своєї Батьківщини. Відверто про власну точку відліку, точку неповернення, про свою барикаду розказують жінки. Дружина, яка стояла на лінії вогню пліч-о-пліч зі своїм чоловіком. Дівчина, яка закохалася в простого хлопця, а втратила героя. Жінка, яка перетворилася на воїна. Мати, яка опинилася зі своїм сином по різні боки барикад. Та мати, яка виховувала свідомого сина, а виховала героя. Героя небесної сотні... Кожна із них зазирнула в очі смерті, але знайшла в собі сили, щоб жити далі. Майдан змінив їхні життя назавжди.

Також всі присутні познайомилися з книгами по даній темі. Завідуюча зробила  огляд літератури на тему: «День Гідності та Свободи».

четвер, 14 листопада 2024 р.

 

Сонечко всім однаково сяє


У сучасному світі толерантність є однією з найбільш важливих цінностей. Вона сприяє встановленню миру, взаєморозуміння та підтримує гармонійні відносини між різними людьми та  культурами. У рамках відзначення Міжнародного дня толерантності бібліотекар центральної бібліотеки Анастасія Позняковська провела для дітей КЗ «Знам’янська спеціальна школа Кіровоградської обласної ради» гру – подорож «Сонечко всім однаково сяє».

Під час заходу діти мали змогу дізнатися про важливість поняття «толерантність». Також обговорили притчу «Все в твоїх руках», що дозволило кожному  зрозуміти, як важливо бути відповідальними за свої слова і вчинки.  На завершення усі разом створили  чудове «Дерево толерантності», яке символізує  спільні цінності та прагнення жити в гармонії один з одним.

четвер, 17 жовтня 2024 р.

 

«Німецька книжкова полиця» в Знам’янській бібліотеці.


Знам’янська міська бібліотека-філія№1 брала участь у проєкті «Німецька книжкова полиця в Україні». Дякуємо організаторам Український інститут книги, що обрали саме нашу бібліотеку.  «Німецька книжкова полиця в Україні» - це частина проєкту в межах проєкту «Обмін між німецькою та українською книжковою та літературною індустрією» , що фінансувалося Уповноваженою федерального уряду Німеччини з питань культури та засобів масової інформації та реалізовувалося Гете-Інститутом, Німецькою асоціацією видавців та книгорозповсюджувачів і Українським інститутом книги. Ми вже отримали безкоштовно комплект із 14 книжкових видань та  інформативний плакат з відповідним логотипом, наданий Гете-Інститутом для створення книжкової полиці німецької літератури у своїй бібліотеці.

 Усі книги надруковані українською мовою та призначені  для дорослих читачів. 

 Це переклади з німецької мови українською, серед яких Брехт, Кельман, Кант, Шлінк, Познанскі, Ерпенбек, Шмідт, Деблін, Ганіка.

Запрошуємо всіх відвідати нашу бібліотеку та ознайомитися з новими виданнями, що відтепер доступні завдяки проєкту «Німецька книжкова полиця в Україні».

неділя, 6 жовтня 2024 р.

 

Чарівний світ книги


Осінь - пора для читання! І щоб залучити якомога більше читачів до бібліотеки та мотивувати до читання працівники Бібліотека-філія 3 провели День відкритих двей "Відкрий для себе чарівний світ книги!"

Цього дня наші відвідувачі мали можливість не лише ознайомитись з книгами та послугами, які надає наша бібліотека, а й поспілкуватись та відчути атмосферу літературної осені. Бібліотекарі провели змістовну екскурсію по бібліотеці, анонсували літературні новинки та запропонували книги для осіннього читання.


В діалозі з бібліотекарями відвідувачі пригадали відомих класичних та сучасних писменників, цитували вірші Ліни Костенко, згадали видатних людей мистецтва, серед яких Богдан Ступка, Катерина Білокур, Марія Примаченко, Микола Леонтович. Дізнались про засновників театру корифеїв та поділились своєю  інформацією про театр ім.Марка Кропивницького.

Атмосферу заходу доповнили осінні фотозони та запропонований відвідувачам чай зі смаколиками. На згадку про захід відвідувачі отримали виготовлені бібліотекарями книжкові закладки з QR-кодом на зворотній стороні.


Захід пройшов в атмосфері теплого спілкування. Відвідувачі не лише зацікавлено переглянули, а й обрали книги для домашнього читання. А ще наша бібліотека поповнилась новими читачами, що дуже тішить нас, як працівників бібліотеки!

середа, 2 жовтня 2024 р.

 

                       Гармонія душі – шлях до довголіття!                                                      


1 жовтня у всьому світі  відзначається Міжнародний день людей похилого віку, проголошений Генеральною Асамблеєю ООН, а в Україні  це також і День ветерана. З нагоди цього дня у бібліотеці філії  №1 відбулась для користувачів бібліотеки поетична акварель «На розписному осені човні, пливуть мої літа у вирій…»



Завідуюча  привітала присутніх із святом та запропонувала почитати поезію про осінь таких поетів, як Лесі Українки, Тараса Шевченка, Анатолія Качана, Ліни Костенко, Івана Франка та нашої місцевої поетеси Галини Рогової і  подарувала гостям надруковані  прекрасні вірші «Осінь крокує шляхами земними» , «Осінні айстри» Галини Рогової та прослухали музичний подарунок «Осіння мелодія душі».А ще бібліотекарі познайомили наших читачок з новинками літератури, які були представлені на книжковій виставці «Твоя книжкова осінь».

Серед цієї розмаїтості літератури  була книга Валентини Мастєрової «Осіннє танго» - це літопис довоєнного часу, сповнений безмежною вірою в людину. Збірник Галини Рогової «Одкровення душі і серця» розповість про ліричні настрої самого автора та героїв її поезії. А книга «У пошуках щастя», яку написала Катерина Палагута – для закоханих у життя. Захід пройшов в затишній атмосфері за чашечкою гарячого та запашного чаю.

вівторок, 1 жовтня 2024 р.

 

Історична оповідь


1 жовтня в Україні відзначають – День захисників і захисниць та День українського козацтва. Ці державні свята у хронології святкування поєднуються зі святом, яке відзначає Православна церква України, а саме – Покрова Пресвятої Богородиці. В цей день на історичну оповідь «Видатні постаті в історії держави» завітали до центральної бібліотеки учні 11- б класу ліцею «Інтелект» (кл.керівник Пишна О.І.).

Бібліотекар Наталія Мирошниченко познайомила молодь з найбільш яскравими постатями Війська Запорізького та історією виникнення козацтва в Україні. Із вдячністю згадали подвиги воїнів-захисників, які сьогодні продовжують героїчні сторінки нашої історії та вшанували пам’ять загиблих.


 

До Дня українського козацтва.


1 жовтня в Україні  відзначається свято Покрови Пресвятої Богородиці і  День українського козацтва. Це свято об’єднує гордість і повагу до історичного духу українського народу, його боротьби за свободу та незалежність. Тож міська бібліотека-філія№1 запропонувала для учнів ДНЗ «Знам'янський професійний ліцей» провести вікторину «Що ви знаєте про козаків?». Вікторина складалася з трьох рівнів.

Були такі історичні питання, як: «Кого вважали козаки батьком, матір'ю, дружиною і товаришем?; «Хто і коли наказав руйнувати Січ?»; «Що означає слово «тирса»?»; «Скільки куренів було на Січі?» та багато  інших. Особливо цікавим видався конкурс ерудитів, де учасникам вікторини роздали картки з іменами видатних людей та  кожна команда повинна піднімати картку з прізвищем, яке вважає відповіддю на питання. Наприкінці заходу, всі присутні хлопці дійшли до висновку, що відвага, хитрість, волелюбність і честь - якості, які завжди вирізняли козаків з-поміж інших армій світу.

неділя, 29 вересня 2024 р.

 

Читай компанія

 

Обласна  акція «Читай -  компанія мандрує регіоном»  триває   у центральній бібліотеці.


У народі кажуть: «Хто багато читає, той багато знає».  І це добре усвідомлюють молоді користувачі центральної бібліотеки. Адже читання розширює кругозір, сприяє збагаченню внутрішнього світу, збільшує словниковий запас. Працівники  центральної бібліотеки радо зустрічають своїх читачів, завжди порадять почитати цікаву книгу, познайомлять з літературними новинками.  А читати разом – веселіше! Можна одразу ж обговорити всі подробиці прочитанного та примірити на себе роль головного героя.


А для маленьких користувачів  КЗ «Знам’янська спеціальна школа Кіровоградської обласної ради» бібліотекар дитячого відділу  Позняковська Анастасія провела бібліомандрівку «Територія книги». Діти відправились у захопливу подорож  сторінками цікавих книг, відкрили для себе казковий і чарівний світ літератури, і просто насолодилися зустріччю з дитячою книгою.  А на згадку разом зробили закладку – «Казкова сова», яка не тільки допоможе віднайти останню зупинку читання, але й  нагадає про дружню і теплу зустріч.

 

 

Майстерня казок від Олександра Зімби


Міська бібліотека-філія№1 приєдналися до обласної акції «Читай – компанія мандрує регіоном» до Всеукраїнського дня бібліотек. 

А саме, запросила  юних читайликів  на цікаве часопроведення разом, та провела для дітей story-time «Казкові історії  від Олександра Зімби». Хлопчики і дівчатка уважно слухали завідуючу бібліотеки, яка познайомила усіх із засновником видавництва «Вісім лапок», автором  серії книжок про різноманітні пригоди песика Бровка та котика Мурчика  – Олександром Зімбою. З цікавістю слухала дітвора  бібліотекаря , що читала  віршовану  казкову історію Олександра Зімби «Зуби треба доглядати!» .


Сподобалось  діткам і відео із самим автором в онлайн режимі «Олександр Зімба. З книгою у майбутнє» та прослухали   казкову історію  «Ми друкуємо книжки», яку читав сам письменник. 

А ще  дітвора знайомилась  з книжковими  новинками на книжковій виставці «Сучасне українське читай», розповідали  про книжечки  українських  письменників, які їм подобаються: В. Нестайко, О. Ільченко, Т.Крюкова, О.Зімба   та  сфотографувались на згадку про цей захід зі своїми улюбленими книжечками. Дітям сподобався новий формат читання книг, вони переконалися, що це є цікавим, корисним і веселим заняттям.

 

Ексурсія до бібліотеки.


Сьогодні, напередодні Всеукраїнського Дня бібліотек, завітали на екскурсію до міської бібліотеки-філії №1 учні ІІ курсу 21 гр. (кл. керівник Зеленський В., майстер -ОстровськийА.) та 22гр. (кл. керівник Шорсткий В., майстер- Шеремет С.) ДНЗ «Знам'янського професійного ліцею».

Завідуюча  розповіла ліцеїстам про історію  створення бібліотеки, запропонувала візитівки з  емблемою  і адресою бібліотеки та - QR FB кодом  — це сканувальний код, який автоматично відкриває  сторінку бібліотеки у Фейсбуці.

Також  учні  познайомились з книжковими новинками , які є в бібліотеці ,
а також  з бібліотечними послугами, які надає бібліотека.  А щоб пам'ять про захід залишилась, хлопці із задоволенням  зробили фото.