понеділок, 28 листопада 2022 р.

 

«Пам’ятаємо. Єднаємося. Переможемо».


Щорічно , 26 листопада українці  вшановують пам’ять загиблих від Голодомору 1932-1933 років та масових штучних голодів 1921-1923 і 1946-1947 років.  Цього року вшанування пам'яті жертв сталінського режиму відбуватиметься під час повномасштабної війни Росії проти України. Знову проти українців росіяни застосовують геноцидні практики. Адже Росія в цій війні переслідує ту саму мету, що й під час Голодоморів — знищити українську ідентичність і націю. Трагічні події сьогоднішнього дня наочно показують нам всім, що дуже важлива жива пам'ять всіх жертв.

Працівники міської бібліотеки-філії №1 запропонували своїм користувачам історичний годинник «Трагічні сторінки історії» та підготували  огляд літератури «Вічно жива пам’ять» - це спогади свідків тих років, фотографії та архівні матеріали, та книги про голодомор 1932-1933р.

 Бібліотекарі вкотре нагадали, що треба свято берегти пам’ять про ті страшні події, усвідомлювати трагізм у долі рідного народу, сприяти зростанню патріотичних почуттів на засадах особистого розуміння історії.

 

субота, 19 листопада 2022 р.

 

День  Гідності та Свободи.

 

 21 листопада, Україна відзначатиме День гідності та свободи — саме ця дата пов’язана з початком двох революцій, кожна з яких мала визначальне значення для подальших подій у країні.


Саме цього дня, 21 листопада, з різницею у дев’ять років, розпочалися дві революції, які змінили долю сучасної України, – Помаранчева революція 2004 року та революція Гідності 2013-2014 років.

 З цих подій розпочався новий відлік історії нашої країни, який дав початок трансформації політичної, культурної та соціальної сфер, розбудові вільного, демократичного громадянського суспільства, утвердження в Україні  демократичних цінностей. Бібліотекарі міської бібліотеки-філії №1 для своїх користувачів підготували тематичну виставку «День Гідності і Свободи». Переглянуаши інформаційні матеріали цієї виставки, люди змогли більш детально ознайомитися зі значущими подіями того часу, які відбувалися на Майдані в центрі України.


День Гідності та Свободи – це не лише про один день, це про людей, досягнення й досвід, які стосуються майбутнього цілих поколінь, це про зміну свідомості українців, про їхні принципи та прагнення кращого майбутнього. Це є підтвердженням того, що попри різні особисті погляди, українці вміють об’єднуватися задля відстоювання основних цінностей.

 

субота, 12 листопада 2022 р.

 

З рідним словом міцніє держава

 


  В умовах, які склалися в нашій країні, українська мова набула особливої ваги – вона стала символом миру і єднання нації. Великий український вчений, мовознавець Іван Огієнко сказав: «Мова – душа кожної національності, її святощі, її найцінніший скарб». З нагоди Дня української писемності та мови працівники бібліотеки-філії №3 провели мовну-гру «Єдиний скарб у тебе - рідна мова»( для учнів ліцею «Інтелект» Знам’янської міської ради).

Під час заходу присутні прийшли до висновку, що народ, держава, мова – це поняття не роздільні. Без мови немає народу, і , навпаки, без народу не існує мови. Учасникам надали можливість перевірити свої знання з української мови, запросивши взяти участь у конкурсах та вікторинах. Вони із задоволенням пригадували прислів’я та приказки, відгадували загадки. Цій даті також було приурочено книжкову виставку «Мова – голос нації», яка експонується в читальній залі бібліотеки. Книжкові видання, представлені на виставці допоможуть читачам  удосконалити знання з української мови та  поглянути на історію свого народу, збагнути роль рідної мови в утвердженні української державності.

   Любіть, поважайте та вдосконалюйте нашу мову, адже мова, як і Україна, — у нашому серці, і починається вона з кожного з нас.