понеділок, 29 серпня 2022 р.

 

Розмовний клуб в бібліотеці


Сьогодні бажання володіти українською мовою, хоча б на базовому рівні, з’явилося у багатьох мешканців  нашого міста, які вимушено переїхали з різних міст і сіл Сходу.  Це і привело їх до центральної бібліотеки. Саме тут проходять заняття в розмовному клубі «Спілкуємося українською». Мовник Ольга Ніколаєва та бібліотекар Мирошниченко Наталія легко і цікаво допомагають вдосконалити знання рідної мови.

Кожне заняття, яке проходить в центральній бібліотеці, складається не лише з вивчення мовного матеріалу, але й з живого спілкування.


Через розгадування загадок, переклад українських творів, промовляння скоромовок, слухачі набувають досвіду розмовної мови. Із задоволенням    проходять тест на грамотність: редагують речення; працють з омографами; знайомляться з правилами вимови українських слів. Не обходиться й без цікавих відео уроків від відомого мовознавця Олександра Авраменка.

Учасники розмовного клубу «Спілкуємось українською» стали вже дружньою родиною.       

 

субота, 27 серпня 2022 р.

 

Нація героїв

            29 серпня - День пам'яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України. 


    З нагоди відзначення цього пам'ятного дня  у Знам’янській юнацькій  бібліотеці оформлена тематична викладка «Українці – нація героїв». Тут підібрана  художня література, яка глибше ознайомить  з подія серпня 2014 року, що відбулися на сході нашої країни, та зі свідченнями очевидців трагедії.  

Виставку розгорнули з метою вшанування пам’яті військовослужбовців і учасників добровольчих формувань, захисників, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, увічнення їх героїзму .

Пам’ятаємо та шануємо… Герої не вмирають – вони завжди житимуть у нашій пам’яті, піснях, та спогадах…

 

 

Українці – нація героїв.

Щороку 29 серпня в Україні відзначається День пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України. Українці — сильна нація, загартована кількасотлітньою боротьбою. Пам’ять про наше героїчне далеке й близьке минуле є важливим елементом національної свідомості, бо вона об’єднує і мобілізує українців.


Міська бібліотека –філія №1 підготувала до Дня пам’яті захисників України  куточок пам’яті «Пам’ятаємо загиблих, шануємо живих», де читачі знайдуть інформаційні матеріали і книги  про героїчну оборону Донецького аеропорту, про бої за Іловайськ, про бої за Дебальцівський плацдарм.  Гинуть та отримують поранення українські воїни зараз, в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність нашої держави. Символікою цього дня є квітка соняшника, адже в серпні 2014 року на полях саме із цією рослиною полягло багато українських воїнів. Тому  пам’ятаймо про наших полеглих Героїв, які допомагають нам тримати прапор свободи! І висловлюємо щирі співчуття родинам загиблих захисників, які втратили у війні з російським окупантом своїх синів, дочок, чоловіків, братів, сестер.

 

                                                        Мультяшне літо                                                                       


  Бібліотечне літо триває, а отже продовжується цікаве літнє дозвілля у Знам’янській юнацькій бібліотеці. Мультфільми – справжнє свято, що супроводжує нас з самого дитинства.  Вони носять повчальний характер, таять у собі мудрий, добрий сенс, як для дітей, так і для дорослих. Цього разу діти завітали в бібліотечний кінозал на перегляд неймовірно позитивного мультфільму «Лис Микита», знятий за мотивами однойменної сатиричної поеми-казки Івана Франка.

Діти дізнались про  пригоди хитрого та розумного Лиса Микити, про цікаві витівки, які він завдає іншим звірятам, та як виплутується зі всіляких ситуацій. Після перегляду мультфільму діти висловила свої емоції і враження . Переглянувши мультфільм вони не поспішали уходити  з бібліотеки , ще пограли у настільну гру «Гонки за призами».  Як добре, що у літню спеку можна завітати до бібліотеки і з користю провести час!

четвер, 25 серпня 2022 р.

 

31 річниця народження  нашої країни.


 У міській бібліотеці-філії №1  до дня  відзначення 31-ї  річниці Незалежності держави  бібліотекарі організували патріотичну фотозону «Мій сонячний дім – моя Україна», яка оздоблена символікою України, жовто  -  блакитними голубами та книгами про  історію, культуру,  звичаї та традиції України, книги про видатних людей   держави,  енциклопедичні видання.  Також  діти беруть активну участь у патріотичних  майстрах-класах  з виготовлення  оберегів для захисників Збройних Сил та   державної символіки , відвідують бібліотечні мистецькі години з  малювання державних символів. 

Тому, коли бібліотекарі запропонували провести патріотичне селфі  «Читач по-українськи» для своїх користувачів, то багато охочих зробили
 патріотичне селфі  саме  біля нашої фотозони -  це було усвідомлення гордості за свою  батьківщину. тримаючи  в руках маленькі жовто-блакитні прапорці юнаки та дівчатка  повторювали: «Я люблю Україну».  В час духовного відродження та європейського розвитку України, бібліотеки як ніколи переймаються проблемами громадянського та національно – патріотичного виховання. Завдання бібліотеки направляти дії учнів в потрібне русло, сприяючи формуванню у них національного патріотизму.

 

Мрія одна – мирна незалежна Україна

  


Серпень - особливий місяць, бо він несе нам чудові свята - День Державного Прапора України та День Незалежності України. Кожен українець із задоволенням долучається до святкування, бо всі ми вірні Батьківщині, незалежності та цілісності нашої держави, любові до України.

 


  Справжній патріот в першу чергу має знати про свою країну якнайбільше, щоб плекати почуття гордості і пишатися своєю ненькою. В рамках святкування Дня Прапору та Дня Незалежності України та з метою національно-патріотичного виховання своїх користувачів, працівники бібліотеки-філії №3 підготували  відео-акорд «Сонячний, блакитний, рідний, заповітний»; виставку-панораму «Україна: Незалежність, Гідність, Свабода». В книгах, представлених на виставці, викладено матеріали історичних досліджень минулого та аналітичні нотатки про сьогодення нашої держави. Провели бібліоквест-гру «Я люблю Україну». Усі завдання квесту були про Україну, її державні символи, міста,  відомих українці. Об’єднавшись у веселій грі, юні патріоти  мали можливість проявити себе творчо та  інтелектуально.

Долаючи надзвичайно багато викликів на своєму шляху, Україна відстояла свободу та європейський вибір революціями, а нині захищає суверенітет та територіальну цілісність від російського агресора. Ми віримо, перемога буде за нами!

 

 

 

 

Символи моєї держави.

 До Дня Державного прапора Унраїни міська бібліотека-філія №1  підготувала мистецьку годину «Символи нашої України: малюю своїми руками».


 Основною метою проведення  заходу за заданою тематикою є формування у дітей шанобливого ставлення до державних символів України та виховання в них патріотичного духу.  Бібліотекар  детальніше познайомила присутніх  дітей з державними символами України.


Вона також розповіла, що кожен народ, маючи свою історію, має і свої  історичні святині: прапор, герб, гімн. Вони не робляться на замовлення, а приходять до сердець людей тернистими шляхами буття рідного народу. А потім юним художникам запропонували намалювати символи України. Всі  дуже старанно виконали це завдання: залюбки малювали символи нашої країни (прапор, герб, тризуб), це були  малюнки про нашу державу, в зміст яких діти вклали свій погляд на сьогодення і побажання миру, єдності та добра Україні: сонце, жовто-синє серце, прапор, калина…

 

 

Швидка книжкова допомога.


Завдання  бібліотеки  для  дітей  -  навчитися не тільки  любити книгу, але вміти вчасно та правильно її відновити!
Тож бібліотекарі міської бібліотеки-філії №1 запросили юних читачів на  годину  майстер-класу «Книжкова лікарня відкриває двері»,  де навчали дітей берегти книги, а при потребі надавати  їм першу допомогу, тим самим продовжуючи їхнє життя. Юні «лікарі»  уважно прослухали розповідь бібліотекаря  О. Холодової про бережне ставлення до книжок , про правила користування  ними та намагались допомогти вилікувати «хворі» книжечки.

Вирізали і виготовляли нові обкладинки для книжок,  відновлювали сторінки та робили закладки для книг
. Клей, картон, ножиці - ось основні інструменти, за допомогою яких "лікують" книги. І от реставровані книжечки виходять такими приємними на вигляд, що їх відразу хочеться взяти до рук і прочитати. Ось так цікаво, дружньо  та із користю проходить час   для дітей в нашій бібліотеці!

 

 

День молоді

    


 День молоді - це свято творчості й натхнення, енергії і запалу, пізнання і самоствердження, любові і романтики.      Працівники бліотеки-філії №3 долучившись  до відзначення Дня молоді підготували онлайн – огляд «Молодіжний книжковий мікс». До уваги користувачів пропонувалася література, яка буде цікавою сучасній молоді і всім, хто відчуває себе молодим.

В огляді представлені документи з фонду бібліотеки. А також на площі біля  МПК  запропонували майстер-клас з паперопластики «Підкова – оберіг». У сучасному мегаполісі знайти підкову – завдання просто нереальна. Тому в сувенірних магазинах подарунковий варіант цього виробу є ходовим товаром. Але найсильнішим вважається оберіг, виготовлений власноруч. Щоб зробити оберіг з паперу своїми руками присутнім знадобилися : кольоровий папір, ножиці, клей і фантазія. Учасники майстер – класу створювали гарні обереги які несли в собі тепло людини, яка над нею працювала. Подарувавши такий оберіг близьким людям, можна проявити турботу, яку обов’язково оцінять.

 

День молоді України.


В міській бібліотеці-філії №1 до Всесвітнього дня молоді  підготували виставку-адвайзер «Молоді про молодь»,  Увагу відвідувачів вона привертає уже своїм нестандартним оформленням: велика об’ява на імітованій цегляній стіні. Різнокольорові відривні аркушики позначають розділи виставки і водночас окреслюють коло інтересів молоді: освіта, здоров’я, культура, громадське життя, музика, Інтернет тощо.

Молодь цікавилась новими виданнями кращих письменників-фантастів Європи – Марини та Сергія Дяченків, знайомилась  з творами Рея Бредбері та  читала поезію місцевого письменника А. Загравенка, дехто вивчав права молоді, переглядав  буклети державних навчальних закладів . А ще привернула увагу молодих людей брошура «Подолання стресу» - це практичні поради в разі надзвичайних подій та інформаційні матеріали про наркотики, їхні властивості та вплив на організм людини. Взагалі кожен розділ виставки був цікавим та актуальним .

 

Стежками рідного міста

      


Для кожної людини Батьківщина – це край, де народилися її діди й прадіди, живуть і працюють її батьки, це те місце, де народжується і живе кожна людина. Для нас з вами найкращою і найріднішою завжди буде земля Знам’янщини. 

     


   Історія нашого міста вкрай цікава, наповнена своїми таємницями і має свою унікальну історію. Долучившись до святкування Дня міста працівники бібліотеки-філії №3 запропонували маленьким користувачам взяти участь у конкурсі малюнків «Безмежно кохаю красу свого міста» - в своїх роботах діти передали всю любов до свого рідного міста. Біля міського Палацу культури провели квест «Стежками рідного міста». Присутні обирали станції пов’язані з нашим містом: «Архітектура міста», «Памятні знаки», «Флора і фауна Чорного лісу», «Відомі знамянчани» та мали змогу перевірти або збагатити свої знання з історії рідного міста. Далеко не все, що варто уваги, вдалося бібліотекарям охопити, але навіть після такого огляду, не можна  не захоплюватися нашим степовим краєм, неповторними колоритами його багатої, щедрої землі, адже він є невід’ємною  частиною  нашої Батьківщини.

     


До уваги знам’янчан також представлені були виставка малюнків юних містян «Безмежно кохаю красу свого рідного краю» та викладка літератури з краєзнавчої тематики.

    Панували відмінний настрій і святкова атмосфера! 

 

 

До Дня міста


Особливої уваги в роботі  нашої міської бібліотеки-філії №1  заслуговує літературне краєзнавство, спрямоване на вивчення і популяризацію творчості видатних письменників - земляків. Повага до історії України, гордість за рідний край, за відомих земляків – основа виховання патріотизму у дітей. Проте, як зазначив видатний український поет Максим Рильський – «мало любити свій рідний край, його треба ще і знати». Саме тому  наша бібліотека  допомагає  юним читачам розширити знання про історію, культуру, екологію  Знам’янщини, її видатних людей, адже завдяки цьому зростає інтерес до краєзнавчої інформації. Тому до Дня міста бібліотекарі  підготували  літературно-поетичну мозаїку рідгого краю «Віршем і прозою оспівую тебе мій  краю рідний».

Праціваники бібліотеки організували книжкову виставку з літературних творів письменників-земляків та запросили бажаючих школярів почитати їх поезію. Це були вірші із збірок поета Анатолія Загравенка: «Дике поле», «Спадок», «Щастя», «Часослов», а також поетичні рядки нашої землячки Галини Рогової, яка присвятила свої збірки «Батьківські пороги», «Край, в якому я живу» своїй родині,  мальовничій красі рідного краю  тощо…Також всі   зацікавлені читачі мали змогу ближче дізнатися про два десятки захоплень дослідника і краєзнавця Вячеслава Євгеновича Шкоди, почитати вірші поетів - земляків: Елен Баргамон, Тамари Стеблевської, Володимира Вознюка та інших.

 

 

                                               День міста                                                                            


7 серпня   місто Знам’янка  святкує свій  153-й день народження ,бо заснована була у 1869 році. Це свято значна подія для тих , хто народився, виріс і продовжує жити і працювати в цьому місті , яке багате на талановитих, мудрих , працьовитих і героїчних людей і яке відоме своїми культурними надбаннями.     
                                                        
 

  Напередодні свята в Знам’янській юнацькій бібліотеці представлен книжковий привал «Література про рідний край» , на якому зібрані  цікаві інформаційні видання  про історію міста , а вона багата і цікава , про славних  уродженців Знам’янки , про видатних людей , чия доля так чи інакше пов’язана з містом. Доповнюють  виставку літературні твори наших письменників-земляків. Читачі з задоволенням  , а головне з цікавістю ознайомилися з представленим на виставці матеріалом.

 

Веселі розваги в бібліотеці.


Літо - це канікули з веселими іграми, забавами, пригодами та книжковими дивами. Активізація читання дітей під час літніх канікул, організація їх змістовного дозвілля – це один з актуальних напрямків роботи бібліотек.   Бібліотекарі  пропонують  дітям  прочитати нові цікаві книги, ознайомитися з цікавими журналами , скористатись безкоштовним Інтернетом, переглянути цікаві сайти за порадою працівників бібліотеки, а ще пограти в різні настільні ігри.

Так у перший серпневий вихідний до місцевої  бібліотеки-філії №1, у літню читальну  залу «Серпневі розваги на книжкових островах». завітали юні читачі  та  
 гості, які вимушено оселилися в  нашому місті.  Хлопчики й дівчатка з великим задоволенням   грали в різноманітні  настільні ігри: літературні кросворди, дидактичні  вікторини, бібліографічні пазли, мозаїки, лото, доміно.

Всі вони  спрямовані і на логіку, і на командну гру, щоб діти могли розкрити свій потенціал, розвиватися. Їм насправді це дуже подобається. Бібліотекарі разом з юними ерудитами грали в пізнавальну гру з картками «Тварини дикого світу», яка містить 220 карток з цікавими питаннями. Також улюбленою дитячою  грою  для багатьох стала  «Монополія». А ще  цікавими видались літературні пазли, кубики, бродилки та доміно з картинками «Веселі звірята». Настільні ігри самі по собі унікальні, кожна гра має свій незрівнянний ні з чим темперамент, вони захоплюють і не відпускають, в них завжди весело грати. І головне – вони об'єднують людей, сприяють спілкуванню та інтелектуальному розвитку.