четвер, 24 лютого 2022 р.

 

                              День Героїв Небесної Сотні                                                                                               20 лютого в Україні відзначають День Героїв Небесної Сотні. У цей день ми маємо віддати шану тим, хто пожертвував найціннішим заради нашого майбутнього.


З  метою вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам'яті Героїв Небесної Сотні  в юнацькій бібліотеці відбуласявідбулася патріотична година «За Україну , за її долю!» для учнів старших класів Знам’янської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №3.  Під час  заходу  пригадали хронологію подій , що відбулася на Майдані Незалежності в Києві  у 2013 – 2014 рр. та згадали поіменно всіх Героїв Небесної Сотні.


Разом з учнями переглянули відео сюжети про трагічні події Майдану , а наприкінці заходу хвилиною мовчання вшанували пам’ять полеглих.  Книжкова виставка «Ангели пам’яті», яка представлена в читальному залі бібліотеки, містить документальні та художні книги сучасних українських авторів про події на Майдані.

 

 

 

Ангели Майдану.

20 лютого в Україні щорічно відзначають День Героїв Небесної Сотні. Цього дня ми вшановуємо пам’ять тих громадян, завдяки яким було змінено перебіг історії нашої держави під час подій Революції Гідності, тих, хто ціною власного життя захищав ідеали демократії, відстоював права та свободи людини, європейське майбутнє України. Гідність, свобода, відвага, єдність, честь – стали одними з головних об'єднавчих цінностей Революції Гідності. 

До цієї дати працівники міської бібліотеки-філії №1 підготували інформаційну викладку літератури  «Небесна Сотня. Герої не вмирають!». Читачі познайомляться з відвертими інтерв’ю головних персонажів тієї історичної зими.

Персонажами, що перебували по обидва боки барикад. Також  читач згадає все, ще раз переживе ті тривожні лютневі дні і,  мабуть буде плакати, і ще довго пам’ятати головних героїв художніх книг Марка Рудневича, Ніни Фіалко та інших.

Знаємо, що український народ після Революції Гідності став іншим і вже ніколи не буде терпіти неправди та несправедливості. Будьмо гідні їх подвигу, бережімо Україну.

 

 

21 лютого – Міжнародний день рідної мови.

Вже 22 рік поспіль у цей день ми відзначаємо Міжнародний день рідної мови. Це свято не лише нагадує про культурне розмаїття і багатомовність світу, а й про право кожного розмовляти рідною мовою у своїй країні.


Українці виборювали своє право говорити українською понад 350 років. І сьогодні відстоювати його має кожен громадянин, адже, як відомо, без мови рідної й народу рідного нема. Захищати і дедалі утверджувати українську мову як державну - наше спільне завдання. Тому бібліотекарі міської бібліотеки – філії №1 напередодні Міжнародного дня рідної мови  підготували для учнів 7-го «Б» класу ЗОШ №4 поетичний коктейль «Звучи наша мово, над світом крилато!»


Дівчата  і хлопці пригадали прислів’я та приказки про мову, відгадували загадки про  знаки пунктуації, прослухали історію  виникнення цього свята та зачитували вірші відомих українських письменників про мову. Завідуюча бібліотекою, Алефірова С. провела огляд книг на тему: «Рідна мова – Всесвіту основа». Всі відчули, яка красива та мелодійна наша мова. І як важливо знати її, вміти висловлювати свої думки і гарно говорити, щоб вас зрозуміли інші. Сьогодні ще актуальніше звучить голос нашого відомого поета Василя Симоненка «Без мови, без святості душі, без думки про завтрашній день немає громадянина».

 

 

Міжнародний день рідної мови

   21 лютого представники всіх націй і народностей світу відзначають Міжнародний день рідної мови.


   Мова — це історія народу, його світогляд, інтелектуальний та духовний результат кількатисячолітньої еволюції кожного етносу. Без своєї мови, своєї самобутньої культури немає народу. Наша рідна українська мова – одна з найбагатших і наймелодійніших мов світу. Її порівнюють з безмежним океаном. Вона мелодійна, як пісня солов’я, прекрасна і барвиста, наче дощова веселка.


   З нагоди свята працівники бібліотеки-філії №3 для учнів 9-А класу НВК«Знам'янська ЗШ І-ІІІ ступенів№2-ліцей» (вчитель Осадча Н.О) провели  мовну мозаїку «Краща мова єднання – українська». І як завжди запропонували безліч мовних розваг: «Відгадай хто я», «Назви фразеологізм за ілюстрацією», «Цікаві питання»,  «Закінчіть прислів’я та приказки», «Відгадай ребус», «Скоромовки»… Учасники активно брали участь у конкурсах, правильно відповідали на запитання. На кінець заходу бібліотекар запропонувала присутнім ознайомитися з книжковою викладкою «Співуча, калинова – наша українська мова», яка доповнила і розкрила красу і велич рідної мови, та створили постер «Цікаві факти про українську мову».

 Закінчили мовну мозаїку словами Олеся Гончара: «У вигляді мови дано людині великий дар». Ми повинні не тільки користуватися ним, рідним словом, але й натхненно ростити, оберігати його коріння й леліяти його цвіт, ось тоді воно й  буде запальним та співучим, сповненим музики, життєвої правдивості й поетичності.