неділя, 28 листопада 2021 р.

 

День пам’яті жертв голодоморів.


27 листопада
 в Україні вшановується День пам’яті жертв голодоморів . У ХХ столітті українці пережили їх тричі: 1921 – 1923, 1932 – 1933 і 1946 – 1947 роках. Наймасштабніший із них був у 1932 – 1933 роках. Саме його нині називають геноцидом українського народу, здійсненим сталінським режимом. Наймасштабнішим за кількістю людських жертв був голодомор 1932-1933 років. За різними даними, від 3,9 до 7 мільйонів людей. 

В міській бібліотеці-філії №1 бібліотекарі  підготували виставку-пам’ять «Вічно жива пам’ять». На виставці представлена література про голодомор на Україні. Бібліотекар Холодова Олена провела для читачів огляд книг на тему; «Гірка спокута». Користувачі  познайомились з документальними фактами  людей, які стали свідками тих подій, а також розглянули фото тих скорботних часів.  Вишита свічка на виставці – це  символ пам’яті та віри у майбутнє, тому ми повинні завжди  пам’ятати та вшановувати жертв голодоморів, щоб це лихо ніколи не повторилося в нашій країні.

субота, 27 листопада 2021 р.

 

Голодомор в Україні: злочин проти народу.

 

    Голодомор 1932-1933 років в Україні – жахлива сторінка нашої історії.


Мільйони загиблих, тисячі ненароджених, понівечені людські долі, виснажена душа українського народу — це безпрецедентний злочин у світовій історії. Масштаб цієї трагедії важко осягнути і неможливо зрозуміти. Ім’я їй — Голодомор. Її суть — геноцид. Нині українське суспільство переосмислило наслідки, характер, масштаби трагедії і гідно вшановує пам’ять мільйонів співвітчизників.

   До Дня пам’яті жертв голодомору працівники міської  бібліотеки-філії №3 підготували книжкову викладку-пам’ять «Голод в Україні:мовою документів, очима істориків та письменників».  На виставці представлені художньо- документальні видання, спогади свідків тих жахливих подій. Кожен громадянин повинен знати масштаби цієї трагедії, пам’ятати, щоб подібні трагедії не могли повторитися ніколи. Хай кожен з нас запалить свічку пам’яті, в знак вшанування невинно замученого голодом українського народу. Цей вогник символізуватиме нашу скорботу і пам’ять про мільйони загублених життів співвітчизників.

Україна пам’ятає! Світ визнає!

 

 

 

 

До Дня вшанування жертв голодомору


У четверту суботу листопада в Україні вшановують пам'ять мільйонів жертв голодоморів в Україні. Наймасштабнішим з них був голодомор 1932-1933 років.

У переддень цього скорботного дня бібліотека-філія №2 взяла участь у масовому заході, який відбувся у Будинку культури смт. Знам’янка Друга.

Бібліотека підготувала виставку книг на тему голодомору «Гірка спокута», що неабияк зацікавила відвідувачів.  Крім того, виставку доповнив диск з електронною версією виставки Українського інституту національної пам’яті «Голодомор 1932-1933 років – геноцид українського народу».  Виставка дала змогу глибше пізнати документальні матеріали, свідчення й спогади очевидці .

Учні Знам’янських шкіл І-ІІІ ст. №6 та №7 9,10 та 7 класів окрім виставки мали змогу переглянути документальний фільм «Український злам. Голодомор», вшанували пам’ять хвилиною мовчання, а на завершенні символічно розділити буханець чорного хліба між присутніми.

вівторок, 16 листопада 2021 р.

 

Міжнародний день толерантності.

  16 листопада світ святкує Міжнародний день толерантності.  Саме  в цей день, є чудова нагода допомогти дітям зрозуміти інших, привідкрити завісу табуйованих тем та розвинути людяність.       З нагоди цієї дати у  юнацькій бібліотеці пройшов урок толерантності під назвою " Я , він , вона»,щоб ще раз нагадати про те , як важливо бути добрим і терпимим один до одного.


     Під час заходу бібліотекар  розповіла дітям про те , що толерантна людина – це особистість, якій притаманні моральні, духовні цінності та якості.   Акцентувала увагу присутніх  на тому , що кожен з нас повинен вірити і творити добро, зробити те, що інші вважають неможливим, подати гідний приклад оточуючим, зробити щось таке, що принесе користь .


Як доповнення до розповіді , діти отримали інформаційні буклети  «Толерантність». Учні  усвідомили ,  що для досягнення успіху у власному житті, уникнення різного роду конфліктів, кожному доцільно сформувати у собі толерантність як рису характеру. Нам всім потрібно бути добрішими . Треба пам’ятати, що ми всі різні, але  всі ми рівні.

 

 

понеділок, 8 листопада 2021 р.

 

Говори правильно, пиши красиво


8 листопада, напередодні Дня української писемності та мови, бібліотекар центральної бібліотеки Н.Мирошниченко підготувала свято мови «Говори правильно, пиши красиво». Його учасниками стали учні 10-Б та 6-Б класів НВК «Знам’янська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №3-гімназія».

  Цікаві конкурси: «Шифрувальник», «Редактор», «Фразеологізми», «Анаграми», допомогли дітям підвищити рівень володіння українською.

Вони відшукували в тексті та викорінювали  русизми й суржик.


Захід відбувся у формі корисних порад та захоплюючих вікторин.

Учні переглянули відеоуроки від дослідника та популяризатора української мови Олександра Авраменка.

субота, 6 листопада 2021 р.

 

День української писемності та мови

Розвивайся, звеселяйся, моя рідна мово,
У барвінки зодягайся, моє щире слово.
Колосися житом в полі, піснею в оселі,
Щоб зростали наші діти мудрі і веселі.
Щоб на все життя з тобою ми запам'ятали,
Як з колиски дорогої мовоньку кохали
    (Л. Забашта)

   


Багата і милозвучна наша рідна українська мова. Вона – найпрекрасніше диво, скарбниця, в якій зберігається історія нашого народу, його душа, культура.  Щороку, 9 листопада, Україна відзначає чудове свято День української писемності та мови це день  вшанування преподобного Нестора-літописця, адже дослідники вважають, що саме з його праці «Повість минулих літ» (XI − початок XII століття), починається писемна українська мова. Колись навіть дітей батьки віддавали до школи саме у цей день і просили у Нестора-літописця аби благословив майбутніх учнів.

       З нагоди цього свята бібліотекарі міської бібліотеки-філії №3 провели:

 - інтелектуально-розважальну  гру «Українська мова-духовна основа народу» - для учнів 7 класу Знам'янської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 ім. Т.Г.Шевченка. Присутні активно брали участь у таких конкурсах: «Разом, швидко, правильно», «Письменники та їх твори», «Склади пазли», «Ми не скажемо, а покажемо»,  «Лелека все знає»...В кінці зустрічі створили постер «Наша мова»  та прапорці «Я розмовляю українською».


- екскурс в історію «Слава вам брати-просвітителі»-  для учнів 3-А та 4-А класів  «Знам'янська ЗШ І-ІІІ ступенів№2-ліцей». Під час заходу діти дізналися  про  роль рідної мови у житті людини та про творців слов'янської писемності Кирила і Мефодія.   Юні шанувальники рідного слова  поринули у чудовий світ української мови,  виявилися гарними знавцями українських прислів’їв, скоромовок,  казок та загадок, а також  із задоволенням взяли участь у виготовлені плакату «Я люблю рідну українську мову».


  Тож, ця зустріч – це ще одна сходинка до взаєморозуміння, до мовного єднання до якого ми всі так прагнемо.