вівторок, 30 березня 2021 р.

 

Інформаційний маркет


Бібліотекар центральної бібліотеки Наталія Мирошниченко в співпраці з провідним фахівцем з профорієнтації центру зайнятості Людмилою Базюк зустрілися з учнями 10-А класу НВК «Знам’янська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №3-гімназія», щоб інформувати їх про різноманіття світу професій.

Під час інформаційного маркету «Калейдоскоп професій» прозвучали поради:

- Що потрібно врахувати при виборі професії;

- Основні мотиви як вибрати професію;
- Найпоширеніші помилки при виборі професії.


Під час розмови учні дізналися про різноманіття світу професій,  про професії, які затребувані на ринку праці України та отримали пам'ятку «Навігатор вибору професії».

субота, 13 березня 2021 р.

 

Масляну гуляємо, весну зустрічаємо!

   


Масляна – стародавнє слов’янське свято, що символізує проводи зими і очікування весни. Гуляння народу триває тиждень і завершується Прощеною неділею. Мета таких гамірних масових заходів полягала в тому, щоб розбудити весну від сну і прогнати геть зиму.

   


Яскрава, весела і добра Масляна здавна вважалася святом сімейним. Це свято дає чудову можливість підтримувати зв'язки з родичами і друзями, сходити один одному в гості і попросити вибачення у тих, кого можливо колись образили.

   До цього свята бібліотекарі Знам'янської міської бібліотеки-філії №3  підготовали книжкову виставку-експозицію  «Масляна іде, млинці та мед несе», де читачі та гості бібліотеки зможуть ознайомитись з літературою по народознавству, про національні особливості українських свят, звичаїв святкування Масляного тижня, знайти різноманітні рецепти вареників, млинців, налисників, оладків та інше.

Всім смачних млинців, гарної, веселої Масниці !!!!

 

 

ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОГО ДОБРОВОЛЬЦЯ

     Це нове свято для українців, яке започатковано у 2017 році. Дата вибрана зовсім не випадково. Саме 14 березня 2014 року перші добровольці з Майдану Незалежності вирушили на тренувальну базу, що під Києвом, для формування першого українського добровольчого батальйону.


   Таке явище як «феномен добровольця» з давніх-давен притаманне українському народу. Найвідомішим прикладом та проявом цієї національної риси є Запорізька Січ – воєнізована структура, що складалася з добровольчих батальйонів. Козаки століттями боронили Україну, захищаючи її від загарбників та ворогів. Є приклад і в новітній історії України – це Революція Гідності та військові операції на сході України. В ті безрадісні дні звичайні українці, прості робочі, учні кинули свої справи, роботу, навчання та вийшли на головний майдан країни, щоб висловити свій протест проти антидержавної політики тодішнього керівництва країни.

  


  День українського добровольця – це нагадування всім нам, що ставши на захист Батьківщини, ми до кінця нашого життя залишаємось її добровольцями. З нагоди цього свята працівники Знам'янської міської бібліотеки-філії №3 підготували тематичну книж.виставку «Вшановуємо подвиг українських добровольців», на якій зібрано матеріали про події Революції Гідності, активних учасників добровольчих формувань самооборони, які пізніше стали учасниками добровольчих батальйонів та й нині воюють на сході України.

    Ми схиляємо голови перед світлою пам’яттю тих героїв, яким не судилося повернутися до рідних домівок.   Вічна їм пам’ять! Бажаємо всім здоров’я, добра та злагоди. Миру Україні!

 

14 березня – День українського добровольця.

З метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві, підвищенню суспільної уваги і турботи про учасників добровольчих формувань та на підтримку ініціативи громадськості Верховна Рада України 17 січня 2017 року прийняла постанову "Про встановлення Дня українського добровольця". Відповідно до неї щороку 14 березня в нашій державі відзначають День українського добровольця. Ця дата була обрана, тому що в цей день в 2014 році добровольці з Самооборони Майдану прибули на полігон у Нові Петрівці Київської області, ставши першим добровольчим батальйоном.


Міська бібліотека-філія №1 підготувала до цієї дати  книжково-журнальну експозицію «Добровольці – воїни світла». Дана виставка популяризує подвиг захисників  України та  піднесення престижу військової служби в країні. 


День українського добровольця повинен стати однією з основ, на якій зростатимуть і гартуватимуться нові покоління вільних українців, громадян незалежної держави.

середа, 10 березня 2021 р.

 

Для вас жінки. 

     З ледь відчутним весняним подихом приходить до нас чудове жіноче свято – 8 Березня. Цей святковий день несе у світ ніжність і красу. Адже усе найдорожче, що є у нашому житті – щастя, радість, надія та кохання – пов’язане з жінкою.

 


  До Міжнародного жіночого дня бібліотекарі Знам'янської  міської   бібліотеки-філії №3  організували книжкову виставку-настрій «Жінка…Немає милішого слова, Ти ж бо життя і творіння основа». На виставці представлено видання, в яких образ жінки подається у різних сферах її діяльності.

      Протягом багатьох століть люди оспівували та прославляли в піснях і віршах образ матері - берегині чи коханої жінки, благословляючи її ім'я. Українки вже багато століть виявляють і велич почуттів, і талант материнства, і велич справ.

    


  Життя та громадська діяльність мудрої та справедливої княгині Ольги вивели Русь на світову арену. Весь світ знає про вродливу українську дівчину, яка полонила серце молодого султана Сулеймана і стала всемогутньою Роксоланою.  Можна навести чималий список жінок, які прославляли рідну землю. Це поетеси Леся Українка та Ліна Костенко, художниця Катерина Білокур, співачка  Ніна Матвієнко, актори Соломія Крушельницька і багато-багато інших.

    Колектив бібліотеки вітає всіх жінок зі святом весни. Милі Пані, Панянки та Панночки, бажаємо вам весняного настрою, сімейного щастя та міцного здоров`я!

 

                                             Символ України

  


  207 років минає 9 березня з Дня  народження геніального сина України Тараса Григоровича Шевченка. Його портрет відомий нам ще з дитинства, адже не в одній хаті висів на стіні поруч із образами. І недарма: Шевченко для України – не просто народний поет, геніальний митець, якого доля обдарувала багатьма талантами. Значення його слова для нас особливе. Тарас Шевченко – національний пророк, апостол правди, заступник усіх знедолених. Усіх українців він згуртовував, збирав докупи та єднав у один великий український народ.

 З метою вшанування пам’яті  Великого Кобзаря  в  міській юнацькій бібліотеці  оформлена книжкова виставка «Краса Шевченківського слова». Представлена на виставці література допоможе  черговий раз доторкнутися до літературної спадщини поета , відкрити  глибину поезії та цікаву інформацію про його життя і творчість .

субота, 6 березня 2021 р.

 

Вічне слово Кобзаря.

В історії кожного народу, серед його великих творців є імена, оповиті невмирущою любов’ю і славою. Для українців це – Тарас Шевченко.


9 березня виповнюється  207 років з дня народження видатного українського поета, прозаїка, художника, етнографіста та мислителя Тараса Григоровича Шевченка (1814-1861). Протягом тижня в міській  бібліотеці – філії №1 проходив поетичний марафон "Читаємо Шевченка разом", в якому кожен бажаючий міг прочитати вірші Шевченка і поділитися його творчістю з іншими! Шевченкове слово залишається таким же сучасним, діючим, закличним.  Його поезія розлита повсюдно, вона в наших краєвидах і в наших піснях, у глибинних, найзаповітніших помислах кожного, чий дух здатен  розвиватись.  


Дякуємо читачам за небайдужість та активну участь в популяризації української літератури та розповсюдження  Шевченківської спадщини.   Поезія  Т.Г. Шевченка   викликає в людях почуття гордості і захоплення красою, своєю силою і народною мудрістю.

Наша мета – донести до людей Шевченкові ідеї-гасла: «В своїй хаті своя й правда, і сила і воля», «Обніміться, брати мої, молю вас, благаю!», «Учітеся, брати мої! Учітесь, читайте і чужому научайтесь, і свого не цурайтесь». Вони є настановними орієнтирами в наш непростий час.