неділя, 28 лютого 2021 р.

 

Співоча душа України

   150 років тому на літературному небосхилі України спалахнула яскрава зірка – окраса і гордість української нації - Леся Українка.

            Незважаючи на випробування долі, вона втілювала в собі силу і мудрість, яскравий талант і щиру душу. Леся Українка – прообраз сучасної сильної жінки, в якої можна повчитись як упевнено йти до мети. Це жінка передових європейських поглядів, інтелектуалка, письменниця.

  Безсмертя Лесі Українки в її творах. Вогнем пісень паленіють сторінки її книжок і запалюють серця нащадків, та вже понад століття палає вогонь Лесиних поезій, натхненних думою про Україну.


   "Ні я жива! Я буду вічно жити!"- саме такими словами розпочався усний журнал «Співоча душа України», який підготували бібліотекарі Знам'янської міської бібліотеки-філії №3 для учнів 9-В класу НВК "Знам'янська загальноосвітня школа І-ІІІ ст.№2" (кл. керівник Наталя Осадча).


   Завідуюча бібліотеки, Наталія Сатир, ознайомила присутніх з виставкою-персоналією "Горить зоря її поезії над краєм", на якій експонувалася література про життя та творчість письменниці, ознайомила з цікавими моментами з життя Лесі Українки. Бібліотекар наголосила, що нам залишилася безцінна творча спадщина геніальної дочки українського народу, з якої можна черпати усім живучим і прийдешнім поколінням наснагу для життя і праці. Діти під час спілкування декламували свої улюблені вірші поетеси та мали можливість перевірити свої знання про життя та творчість Лесі Українки взявши участь у підготовленій бібліотекарями онлайн-вікторині "Знавці Лесиного слова" та онлайн-кросворді "Життєвий та творчий шлях Л.Українки".


   Якось Павло Тичина сказав: «Нам потрібно сьогодні (і не тільки письменникам) учитися у Лесі Українки вірному сприйняттю багатогранного життя, її новаторству, її умінню зберігати народні традиції». Тож візьмімо цю пораду за основу вивчення життя і творчості Лесі Українки.

середа, 24 лютого 2021 р.

 

Видатна українська донька.


150 років тому, 25 лютого, на Волині, у Новоград Волинську, у сім’ї Косачів   народилась донька. Синьоока білява дівчинка із душею гордою і ніжною, серцем лагідним і чистим. Характером сильним, волею незламною. Мама назвала її Лесею.  Леся рано почала складати вірші. Батьки їй в цьому допомагали. Уперше  ім’я Лесі Українки  з’явилось у журналі «Зоря», коли їй було 12 років, де був напечатаний вірш «Конвалія». Тим часом  слава поетеси ширилась по Україні. Іван Франко ставить її творчість разом з Кобзаревою. А тяжка підступна хвороба не відступає.

Незважаючи на тяжкий стан , письменниця працює в якомусь напружені, ніби поспішаючи. Сказати хотілось багато, а часу залишалось мало:

1911 рік, літо – драма – феєрія на тридії “Лісова пісня”.

1911 рік, осінь – драматична поема “Адвокат Мартіан”.

1912 рік, - весна – драма на п’ять картин “Камінний господар”

1913 рік, весна – драматична поема на дві дії “Оргія.”

Її твори перекладені багатьма мовами світу, її творчість увійшла у безсмертя.

Міська бібліотека-філія №1  підготувала  до 150-річчя від дня народження Лесі Українки, видатної української поетеси, громадської діячки  - книжково-ілюстративну виставку «Геніальна дочка українського народу». Спадщина Лесі Українки - це багатюще джерело краси і творчого духу народу, з якого черпати усім живущим і прийдешнім поколінням чисту воду, брати наснагу для життя і праці.

 

 

неділя, 21 лютого 2021 р.

 

День Героїв Небесної Сотні

20 лютого - День Героїв Небесної Сотні  — пам'ятний день, що відзначається в Україні на вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам'яті Героїв Небесної Сотні.

 «Небесна Сотня»  — прийнята в Україні збірна назва загиблих 104 протестувальників, які мали безпосередній стосунок до ідеї та акції Євромайдану (Революції Гідності) у грудні 2013 — лютому 2014 року. 21 лютого 2014 року офіційна влада України юридично визнала жертвами загиблих мітингувальників Майдану. Цього дня на Майдані відбулося прощання із загиблими повстанцями, яких у жалобних промовах назвали «Небесною сотнею». Подвиг Героїв Небесної Сотні надихнув на боротьбу з російською агресією сотні тисяч українців.

Бібліотекарі міської бібліотеки-філії №1 підготували до цієї дати тематичну виставку-пам’ять «Чисті душі, що злетіли в небо». 

І ми схиляємо голови, віддаючи глибоку шану всім, хто поклав своє життя за свободу рідної землі. Вічна пам’ять і слава Героям! 

 

 

 Їх назвали Небесною Сотнею

 


  Щорічно 20 лютого в Україні  відзначають День Героїв Небесної Сотні. Цього дня ми вшановуємо пам’ять тих громадян, завдяки яким було змінено перебіг історії нашої держави під час подій Революції Гідності, тих, хто ціною власного життя захищав ідеали демократії, відстоював права та свободи людини, європейське майбутнє України. Гідність, свобода, відвага, єдність, честь – стали одними з головних об'єднавчих цінностей Революції Гідності. Держава визнала цих людей героями. Усім загиблим під час Євромайдану посмертно присвоєно звання Героя України.

   З метою вшанування подвигу учасників Революції Гідності, та увічнення пам'яті Героїв Небесної Сотні в  міській юнацькій бібліотеці оформлено книжкову виставку  «Ангели пам’яті». На виставці представлені документальні та художні книги сучасних українських авторів про події на Майдані.

   Герої не вмирають ,поки живе пам’ять про них!

https://www.youtube.com/watch?v=Ot5AK2b9uKs

четвер, 18 лютого 2021 р.

 

                                           День рідної мови                                                                                                      

  


«Мова – жива схованка людського духу, його багата скарбниця, в яку народ складає і своє давнє життя, і свої сподіванки, розум, досвід, почування». Цей вислів належить відомому українському письменнику – класику Панасу Мирному.

Змалечку виховували в нас шанобливе ставлення до рідного слова. Звичайно, що саме звідти, з дитинства, простягається та невидима ниточка між поколіннями та традиціями, між батьками і дітьми та між мовою їх спілкування. І кожен із нас пам’ятає все життя ту мову, якою спілкувався в родині. Саме вона і є рідною, материнською мовою. Бо хто скаже гарніше рідної матері, чиї слова можуть бути ласкавішими та приємнішими?

21 лютого наша країна разом з усім світом відзначає Міжнародний День рідної мови. В міській юнацькій бібліотеці до цього свята оформлена книжкова виставка « Мово моя українська , мово моя материнська!...». На книжковій виставці представлена література з історії української мови, історії культури спілкування, крилаті вислови про рідну мову тощо, а також література з граматики, ділового спілкування.