вівторок, 21 грудня 2021 р.

 

На порозі Миколай – свято весело зустрічай

   


День Святого Миколая – особливе свято. Його з нетерпінням чекають діти, бо для них, насамперед – це свято веселощів та подарунків. Бібліотекарі  міської бібліотеки-філії №3 теж вирішили подарувати дітям радість, веселий настрій, допомогти повірити в чудо, в здійснення бажань і мрій.Гості, які завітали до  бібліотеки цього дня потрапили до сюрприз-майстерні «Чарівний дарунок». У торбинці діти знайшли зимові загадки, книжкові закладки-розмальовки,  цікаві книжки та журнали, присвячені улюбленій сніговій порі. Вони
 почули легенди та перекази   про Святого Миколая і про його  чудеса , яких  неможливо  не злічити і  описати. А ще, із задоволенням робили ангелочків та сніговичка. В бібліотеці  панувала атмосфера радості та  доброзичливості.

 

субота, 18 грудня 2021 р.

 

День Святого  Миколая в бібліотеці.

Грудень – щедрий на свята місяць. З особливою любов’ю та нетерпінням зустрічають діти та дорослі День Святого Миколая Чудотворця. Історія цього свята має дуже давню, цікаву історію…


Усе життя єпископа Миколая – нескінченна низка благодіянь і чудес, поданих, стражденному людству; він допомагав усім християнам та в першу чергу тим, кого спіткало горе, на землі й на морі, виносячи з глибин морських на сушу тих, хто потопав, визволяючи з неволі полонених та доставляючи їх додому. Чудес його не злічити, як і неможливо їх докладно описати. Так він ходить і донині, дарує добрим людям подарунки, злим – різочки, як нагадування про помилки.



Тепер діти моляться до Святого Миколая, щоб допоміг їм бути добрими й щоб за те вони були нагороджені. Вони чекають у ніч з 18 на 19 грудня, щоб почути срібні дзвіночки на санчатах, якими їде до дітей Святий Миколай. Кажуть, що тоді радіє місяць на небі, посміхається, бо він знає, що в цю ніч всі радіють. І ті, що роблять подарунки, і ті, кому їх роблять. Бо найбільше щастя в житті – це робити добро!


Працівники міської бібліотеки-філії №1 підготували  для своїх маленьких і дорослих користувачів  виставку – привітання  «З молитвою до Святого Миколая», яка  розповідає про традиції відзначення цього дня в Україні  , а ще з великим задоволенням діти зачитували вірші даної тематики.

 

понеділок, 13 грудня 2021 р.

 

І все перекреслив урановий атом

Чорнобиль. Минають роки після найстрашнішої в світовій історії техногенної катастрофи, але в серцях людей досі звучить відлуння тих трагічних подій.

Схиляємо голови перед тими, хто не дожив до цього дня, чиє життя та здоров’я забрав невидимий ворог – смертоносне радіоактивне випромінювання.

Про Чорнобильську катастрофу написано сотні книг, страшні події відображено у творах багатьох письменників та журналістів. До вашої уваги нові книги, які надійшли до фонду центральної бібліотеки про чорнобильські події 1986року.


Міхаліцина Катерина, Дворницький Станіслав

       Реактори не вибухають. Коротка історія Чорнобильської катастрофи.

Чорнобиль як місто, як атомна електростанція, як Зона відчуження, як трагедія і як символ. Ця книжка виникла, щоб пояснити катастрофу людям, які народилися після неї. Аби «Чорнобиль» був не просто словом, за яким упізнають Україну, а усвідомленим історичним досвідом. Він тут показаний в кількох вимірах: технічному, емоційному, природничому, політичному. 


Андржеєвський Анатолій

  Чорнобильська бувальщина.
З побаченого навіч, із почутого відусюди, читаного-перечитаного…

 Спомин про те, якою була Прип’ять до вибуху на ЧАЕС, як працювали в травні 1986 року, як зводили тимчасові містечка і річкові селища та будували нове місто Славутич.


Векленко Олег

  Чорнобиль:етюди з натури.

Про повсякденне життя ліквідаторів у таборі неподалік станції, про примітивні засоби захисту і про те, що усвідомлення справжньої небезпеки прийшло набагато пізніше. Щирі історії про ті дні, малесенький фрагмент всеосяжної картини Чорнобильської трагедії.

середа, 1 грудня 2021 р.

 

Нам без дружби не прожити

 


Дружба єднає щирі серця - саме під таким девізом пройшла гра-бесіда для дітей 5 - А «Знам’янська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №3-гімназія».

 


Бібліотекар дитячого відділу Позняковська Анастасія нагадала дітям про важливість дружби у нашому житті, та наголосила, що мати справжньго друга – велике щастя. Діти з задоволенням складали золоту пам’ятку дружби, згадували прислів'я та приказки про дружбу. Під час гри «Павутинка дружби», дарували один одному компліменти. Створили сонечко дружби, на промінчиках яких записали риси характеру, що сприяють дружнім стосункам. А ще переглянули повчальний відеоролик і мультфільм про дружбу: «Лілі та сніговик», «Чебурашка- секрет свята».

 

1 грудня – Всесвітній День боротьби зі СНІДом.

Всесвітній День боротьби зі СНІДом вперше відзначався 1 грудня 1988 року з ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров'я, після того, як на зустрічі міністрів охорони здоров'я всіх країн прозвучав заклик до соціальної терпимості і розширення обміну інформацією щодо ВІЛ/СНІД.



Цей День став одним з найбільш важливих міжнародних днів, пов'язаних з питаннями охорони здоров'я і однією з ключових можливостей підвищення інформованості про цю страшну хворобу…

До Всесвітнюго дня боротьби зі СНІДом  в міській бібліотеці-фідії №1 працівники бібліотеки оформили інформаційний стенд « СНІД - дорога в безодню», який привернув увагу всіх відвідувачів протягом усього тижня.


Бібліотекарі в простій та доступній формі підготували інформацію, що таке ВІЛ і що таке СНІД, у чому різниця, застерігали, яку небезпеку несе людині захворювання на СНІД. ВІЛ - це Вірус Імунодефіциту Людини, який вражає, в основному, імунну систему. СНІД - це Синдром Набутого Імунодефіциту, що є кінцевою стадією ВІЛ-інфекції. Тобто ВІЛ-інфекція - це та стадія хвороби, коли вірус знаходиться в організмі, руйнує імунну систему, але ще немає зовнішніх проявів. СНІД - це стадія хвороби, коли організм людини вже не в змозі боротися з різними захворюваннями. Вони прогресують і в результаті людини не стає…

На жаль ця проблема захворювання продовжує залишатись актуальною як в Україні, так і в цілому світі. Незважаючи на зростання громадської поінформованості щодо кризи, пов'язаної з ВІЛ-інфекціїю, реальне знання проблеми є ще поверховим, особливо серед молоді. Її розуміння шляхів передачі інфекції та методів профілактики є неповним та часто походить від невірного розуміння. Такий низький рівень розуміння стримує вплив позитивних змін в поведінці на профілактику інфекції. Основними заходами по профілактиці СНІДу є здоровий спосіб життя, чистота у взаємовідносинах між людьми.

неділя, 28 листопада 2021 р.

 

День пам’яті жертв голодоморів.


27 листопада
 в Україні вшановується День пам’яті жертв голодоморів . У ХХ столітті українці пережили їх тричі: 1921 – 1923, 1932 – 1933 і 1946 – 1947 роках. Наймасштабніший із них був у 1932 – 1933 роках. Саме його нині називають геноцидом українського народу, здійсненим сталінським режимом. Наймасштабнішим за кількістю людських жертв був голодомор 1932-1933 років. За різними даними, від 3,9 до 7 мільйонів людей. 

В міській бібліотеці-філії №1 бібліотекарі  підготували виставку-пам’ять «Вічно жива пам’ять». На виставці представлена література про голодомор на Україні. Бібліотекар Холодова Олена провела для читачів огляд книг на тему; «Гірка спокута». Користувачі  познайомились з документальними фактами  людей, які стали свідками тих подій, а також розглянули фото тих скорботних часів.  Вишита свічка на виставці – це  символ пам’яті та віри у майбутнє, тому ми повинні завжди  пам’ятати та вшановувати жертв голодоморів, щоб це лихо ніколи не повторилося в нашій країні.

субота, 27 листопада 2021 р.

 

Голодомор в Україні: злочин проти народу.

 

    Голодомор 1932-1933 років в Україні – жахлива сторінка нашої історії.


Мільйони загиблих, тисячі ненароджених, понівечені людські долі, виснажена душа українського народу — це безпрецедентний злочин у світовій історії. Масштаб цієї трагедії важко осягнути і неможливо зрозуміти. Ім’я їй — Голодомор. Її суть — геноцид. Нині українське суспільство переосмислило наслідки, характер, масштаби трагедії і гідно вшановує пам’ять мільйонів співвітчизників.

   До Дня пам’яті жертв голодомору працівники міської  бібліотеки-філії №3 підготували книжкову викладку-пам’ять «Голод в Україні:мовою документів, очима істориків та письменників».  На виставці представлені художньо- документальні видання, спогади свідків тих жахливих подій. Кожен громадянин повинен знати масштаби цієї трагедії, пам’ятати, щоб подібні трагедії не могли повторитися ніколи. Хай кожен з нас запалить свічку пам’яті, в знак вшанування невинно замученого голодом українського народу. Цей вогник символізуватиме нашу скорботу і пам’ять про мільйони загублених життів співвітчизників.

Україна пам’ятає! Світ визнає!

 

 

 

 

До Дня вшанування жертв голодомору


У четверту суботу листопада в Україні вшановують пам'ять мільйонів жертв голодоморів в Україні. Наймасштабнішим з них був голодомор 1932-1933 років.

У переддень цього скорботного дня бібліотека-філія №2 взяла участь у масовому заході, який відбувся у Будинку культури смт. Знам’янка Друга.

Бібліотека підготувала виставку книг на тему голодомору «Гірка спокута», що неабияк зацікавила відвідувачів.  Крім того, виставку доповнив диск з електронною версією виставки Українського інституту національної пам’яті «Голодомор 1932-1933 років – геноцид українського народу».  Виставка дала змогу глибше пізнати документальні матеріали, свідчення й спогади очевидці .

Учні Знам’янських шкіл І-ІІІ ст. №6 та №7 9,10 та 7 класів окрім виставки мали змогу переглянути документальний фільм «Український злам. Голодомор», вшанували пам’ять хвилиною мовчання, а на завершенні символічно розділити буханець чорного хліба між присутніми.

вівторок, 16 листопада 2021 р.

 

Міжнародний день толерантності.

  16 листопада світ святкує Міжнародний день толерантності.  Саме  в цей день, є чудова нагода допомогти дітям зрозуміти інших, привідкрити завісу табуйованих тем та розвинути людяність.       З нагоди цієї дати у  юнацькій бібліотеці пройшов урок толерантності під назвою " Я , він , вона»,щоб ще раз нагадати про те , як важливо бути добрим і терпимим один до одного.


     Під час заходу бібліотекар  розповіла дітям про те , що толерантна людина – це особистість, якій притаманні моральні, духовні цінності та якості.   Акцентувала увагу присутніх  на тому , що кожен з нас повинен вірити і творити добро, зробити те, що інші вважають неможливим, подати гідний приклад оточуючим, зробити щось таке, що принесе користь .


Як доповнення до розповіді , діти отримали інформаційні буклети  «Толерантність». Учні  усвідомили ,  що для досягнення успіху у власному житті, уникнення різного роду конфліктів, кожному доцільно сформувати у собі толерантність як рису характеру. Нам всім потрібно бути добрішими . Треба пам’ятати, що ми всі різні, але  всі ми рівні.

 

 

понеділок, 8 листопада 2021 р.

 

Говори правильно, пиши красиво


8 листопада, напередодні Дня української писемності та мови, бібліотекар центральної бібліотеки Н.Мирошниченко підготувала свято мови «Говори правильно, пиши красиво». Його учасниками стали учні 10-Б та 6-Б класів НВК «Знам’янська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №3-гімназія».

  Цікаві конкурси: «Шифрувальник», «Редактор», «Фразеологізми», «Анаграми», допомогли дітям підвищити рівень володіння українською.

Вони відшукували в тексті та викорінювали  русизми й суржик.


Захід відбувся у формі корисних порад та захоплюючих вікторин.

Учні переглянули відеоуроки від дослідника та популяризатора української мови Олександра Авраменка.

субота, 6 листопада 2021 р.

 

День української писемності та мови

Розвивайся, звеселяйся, моя рідна мово,
У барвінки зодягайся, моє щире слово.
Колосися житом в полі, піснею в оселі,
Щоб зростали наші діти мудрі і веселі.
Щоб на все життя з тобою ми запам'ятали,
Як з колиски дорогої мовоньку кохали
    (Л. Забашта)

   


Багата і милозвучна наша рідна українська мова. Вона – найпрекрасніше диво, скарбниця, в якій зберігається історія нашого народу, його душа, культура.  Щороку, 9 листопада, Україна відзначає чудове свято День української писемності та мови це день  вшанування преподобного Нестора-літописця, адже дослідники вважають, що саме з його праці «Повість минулих літ» (XI − початок XII століття), починається писемна українська мова. Колись навіть дітей батьки віддавали до школи саме у цей день і просили у Нестора-літописця аби благословив майбутніх учнів.

       З нагоди цього свята бібліотекарі міської бібліотеки-філії №3 провели:

 - інтелектуально-розважальну  гру «Українська мова-духовна основа народу» - для учнів 7 класу Знам'янської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 ім. Т.Г.Шевченка. Присутні активно брали участь у таких конкурсах: «Разом, швидко, правильно», «Письменники та їх твори», «Склади пазли», «Ми не скажемо, а покажемо»,  «Лелека все знає»...В кінці зустрічі створили постер «Наша мова»  та прапорці «Я розмовляю українською».


- екскурс в історію «Слава вам брати-просвітителі»-  для учнів 3-А та 4-А класів  «Знам'янська ЗШ І-ІІІ ступенів№2-ліцей». Під час заходу діти дізналися  про  роль рідної мови у житті людини та про творців слов'янської писемності Кирила і Мефодія.   Юні шанувальники рідного слова  поринули у чудовий світ української мови,  виявилися гарними знавцями українських прислів’їв, скоромовок,  казок та загадок, а також  із задоволенням взяли участь у виготовлені плакату «Я люблю рідну українську мову».


  Тож, ця зустріч – це ще одна сходинка до взаєморозуміння, до мовного єднання до якого ми всі так прагнемо.

 

четвер, 28 жовтня 2021 р.

 

Україна в полум’ї війни

28 жовтня Україна відзначатиме 77-му річницю вигнання нацистських окупантів із України. В цей день вшановують українців, які віддали життя, виганяючи нацистських окупантів, будучи в лавах Червоної армії або Української повстанської армії.


До цієї дати в Знам’янській бібліотеці-філії №1 бібліотекарі підготували  інформаційну викладку  літератури «Україна в полум’ї війни».  Книги, документальні  свідчення, фото, архівні матеріали, які представлені на викладці розповідають, що  вигнання нацистів з українських територій стало можливим завдяки масовій участі українців у лавах як Червоної армії, так і українського визвольного руху (ОУН та УПА). Український вимір Другої світової війни – це боротьба на всіх фронтах і театрах воєнних дій: не тільки на Східному фронті, а й в лавах руху опору інших країн, арміях союзників, що воювали в Італії і Франції, на Далекому Сході та на Тихоокеанському театрі воєнних дій. Ми маємо пам’ятати усіх.



    Вигнання нацистів з України стало можливим завдяки об’єднанню зусиль всієї антигітлерівської коаліції та визвольних антинацистських рухів. Спільна перемога не була б можливою без спільних зусиль.
На боці антигітлерівської коаліції на фронтах Другої світової війни боролося українців більше, ніж, наприклад, британців.
    Вигнання нацистів стало вагомим кроком до здобуття Україною Незалежності.
   Ми пам’ятаємо усіх героїв, чия боротьба, самовіддана праця і героїзм сприяли звільненню України від нацистів. У серці кожного з нас жива пам’ять про неоціненний внесок українців у спільну перемогу в цій жахливій війні.