понеділок, 29 квітня 2019 р.


  
В Україні свято Пасхи шанують і люблять. Гарний настрій, надія на краще, побажання добра і любові переповнюють всіх у цей день.  Працівники Знам’янської бібліотеки – філії №3 до Великоднього свята провели  майстер – клас «Писанка мальована, з любов’ю подарована». В ході заходу бібліотекар Коломіченко Л.Д.  ознайомила учнів з найбільшим святом весни – Великдень, з народними звичаями та традиціями нашого народу, розповіла про  значення кольорів і символів на писанках.
Був діалог з дітьми, які ділилися своїми враженнями святкування цього свята
в своїй сім’ї. Школярі  із задоволенням захопилися пасхальними візерунками, проявили неабияку фантазію. Дитячі вироби : листівки, та писанки прикрасили нашу виставку яку підготували бібліотекарі на читальній  залі.
Матеріали, представлені на виставці, знайомлять користувачів із традиціями святкування Великодня, розповідають про походження одного із важливих символів цього свята в Україні – писанку. З видань, представлених на виставці, можна дізнатися, що покласти у великодній кошик, господині віднайдуть смачні рецепти пасок та інших великодніх страв
. Нехай воскресне у душах кожного усе найкраще на землі – непохитна віра, щира відданість і вічна любов. Миру, здоров’я, злагоди усім! Христос Воскрес!

середа, 17 квітня 2019 р.


Правові знання в бібліотеці.
З метою популяризації правових знань  працівники міської бібліотеки-філіалу№1 запросили на зустріч до мешканців південної частини міста начальника юридичного відділу міськвиконкому Данільченка  Юрія Володимировича і начальника відділу «Знам’янського бюро правової допомоги» Олександрійського місцевого центру безоплатної вторинної правової допомоги Большакова Руслана Вікторовича.
Руслан Вікторович запропонував інформаційні буклети по правам людини, а також зазначив хто може отримати безоплатну вторинну допомогу, та яким чином її здійснювати. Юрій Володимирович більш детально розповів  куди звертатися для отримання безоплатної вторинної правової допомоги, які правові послуги можна отримати в центрі правової допомоги.  Питання по майновому, спадковому праву, а також  стосовно субсидій та комунальних послуг – були дуже актуальними.  На всі запитання люди отримали юридично грамотні та змістовні відповіді від запрошених спеціалістів.

Бібліотекарі звернули увагу усіх на книжкову викладку видань про права людини. Бібліотеки міста  всіма формами і методами своєї діяльності намагаються вдосконалювати роботу по правовому вихованню, аби правова освіта населення набувала нового, якісного та ефективного наповнення.




Пізнай своє місто
Міста, як і люди, мають свою біографію, долю й історію. Пам’ять гортає сторінки історії.  І ось знам’янчани вже відзначають 150 років з Дня заснування міста. До цієї ювілейної дати, працівники міської центральної бібліотеки запропонували учням 8-Б класу НВК "Знам’янська загальноосвітня школа І–ІІІ ступенів № 3-гімназія" краєзнавчі мандри рідним містом під час історичної вікторини «Знам’янка: погляд у майбутнє».

Юні  знам’янчани ознайомилися з подіями, як трагічними так і яскравими, які відбувалися у нашому місті. Учасники заходу відповідали на бліц-питання, пізнавали рідні місця за допомогою фото, дізналися про значення символіки м. Знам’янки, ознайомилися з буклетом «Його величність – ліс», створений бібліотекарями.

Діти зрозуміли, що навіть якщо живеш у рідному місті багато років, все одно можна відкрити для себе багато нового та цікавого.

понеділок, 8 квітня 2019 р.


Історична гра
Українська революція 1917–1921 років повернула нашу батьківщину на мапу світу. Після століть бездержавності українці створили власний парламент, уряд, військо, академію наук, здобули міжнародне визнання. Нинішні символи України – синьо-жовтий прапор, тризуб, гімн “Ще не вмерла Україна” обрані державними ще тоді.
Революція стала уроком: що треба і чого не слід робити для творення держави. Працівники центральної бібліотеки запропонували членам Знам’янського міського ВП ВМГО «ФРІ» перевірити свої знання про ті буремні роки за допомогою настільної гри «Українська революція 1917-1921».


четвер, 4 квітня 2019 р.


Медична реформа в дії
В 2018 році стартувала медична реформа, яка запроваджується  як спроба подолати корупцію, черги, бюрократію та неефективне використання державних коштів у сфері медицини.

Перший етап реформи торкнувся первинної ланки, на яку велика надія, тому що на цьому рівні до 90% медичних проблем з хворим будуть вирішуватися сімейним лікарем. Оголошено, що до вузьких спеціалістів будуть спрямовувати сімейні лікарі. А пацієнти, які не уклали договори із своїм лікарем, лікуватимуться у вузького спеціаліста на платній основі.

Допомога, яку надає сімейний лікар, терапевт, педіатр, буде повністю оплачуватись державою. Вона є безкоштовною. Про те, що включає  допомога та як звернутися до лікаря  сьогодні розповів завідувач інформаційно-аналітичним кабінетом комунального некомерційного підприємства «Знам’янський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» Коноваленко Микола Леонідович.