неділя, 20 грудня 2015 р.

Йде Святий Миколай, ти добром його стрічай!


Хто ж такий Святий Миколай? Саме з такими питаннями завітали до центральної бібліотеки маленькі користувачі. Бібліотекар дитячого відділу Сатир Наталія розповіла дітям про земне життя Миколки, про його добрі вчинки; про те, коли він виріс, то вивчився і став священиком.  Все своє добро роздав бідним людям і служив їм, як тільки міг. За це Господь дав йому силу творити добро ще більше.
Діти залюбки  поділилися своїми враженнями про свято, про подарунки, які їм подарував Святий Миколай. Адже щороку приходить він у кожну родину з миром і дарунками. Для дітей стає чарівною казкою, коли невідомо як з’являється вночі і кладе під подушку, або у черевичок такі бажані гостинці.


 А ще дітвора із задоволенням прийняли участь у майстер класі з виготовлення новорічних прикрас, який запропонували їм працівники бібліотеки. А потім усі разом прикрашали бібліотеку.

вівторок, 8 грудня 2015 р.

Тварини - рекордсмени
В рамках тижня дружби «Повір у себе» для учнів спецшколи-інтернат провели калейдоскоп цікавинок «Незвичайні рекордсмени у світі тварин».  Мета заходу полягала в тому, щоб розширити і уточнити знання дітей про тварин та середовище їх існування,  розвивати пізнавальний інтерес учнів до живої
природи. Світові рекорди здатні встановлювати не тільки люди, але і представники світу тварин. Діти дізналися хто у світі тварин найбільший і найменший, найвищий і незвичайний, найшвидший і повільний,  найлінивіший і найхитріший. Отримані знання  діти закріпили під час проведення конкурсу та вікторини. Із задоволенням та цікавістю учні переглянули яскраві книги про тварин.


неділя, 29 листопада 2015 р.

Передай добро по колу
Добро і зло живуть у хатинці, яка називається серцем. Якщо дитина робить добрі вчинки, то її серденько веселе, радіє і стає червоним, а коли погані, то серденько сумує і чорніє.

На годину спілкування «Передай добро по колу», яка проходила в бібліотеці в рамках міського Тижня Дружби «Повір у себе», завітали учні допоміжних класів школи-інтернат, які стали активними учасниками заходу. Вони відповідали на питання: яку людину називають доброю, чи є у нас добрі діти, слухали різноманітні історії про добро і добрі справи та «виростили» дерево добра. Дерево добра діти  прикрасили різнокольоровими листочками, які уособлювали в собі загальнолюдські цінності: чуйність, милосердя, повагу і т.і.


Доброта – найбільша цінність нашого життя. Її не можна купити ні за які гроші, вона по краплиночці виховується змалечку…

субота, 28 листопада 2015 р.

Стоп насилля
На жаль ми живемо у світі де існує таке негативне явище, як насилля, котре порушує права людини, принципи вільного та справедливого існування. Про це й вели розмову  бібліотекарі міської бібліотеки-філії №3 з учнями 15 і 35 груп ЗПЛ під час проведення морально-етичної години «Стоп насилля!» в рамках акції «16 днів проти насильства».  Особлива увага була приділена питанням домашнього насилля.  Переглянули  та обговорили відео «Домашнє насильство».


субота, 14 листопада 2015 р.

Бібліотека для громади
Працівники міської бібліотеки-філії №3 запросили на годину корисної інформації «Е-послуги на користь громади» людей поважного віку. Мета якої навчити користуватися е-послугами, які дають можливість через мережу Інтернет звертатися із запитами до органів місцевого самоврядування для отримання необхідної інформації і адміністративних послуг, а також не гаяти свій час в довгих чергах.


 Учасники на практиці побачили як за допомогою Інтернету написати електронне звернення до депутатського корпусу, здійснити комунальний платіж, замовити товар у магазині, забронювати місце у готелі, поповнити рахунок мобільного телефону, замовити квиток на потяг та й, зрештою, здобути навички самостійного використання електронних сервісів.

понеділок, 9 листопада 2015 р.

Мова веселкова

Без мови немає народу. І так само, як у кожної людини є одна мама, так і мова рідна лише одна. Людина може знати дві, три і більше мов, але рідною залишається материнська мова. Адже цілий світ визначає, що українська мова - чудова, мелодійна, багата, ніжна, світанкова!


   До дня  української писемності та мови бібліотекар центральної  універсальної  бібліотеки Сатир Н.А. провела  заход під назвою: «Мова веселкова». Гостями якого були  учнів  4-А класу ЗОШ №1(кл.керівник Голікова О.Г.).
Діти дізналися про історію виникнення української мови, з захопленням відповідали на питання конкурсу знавців української мови, продовжували прислів’я, відтворювали фразеологізми, вимовляли скоромовки,а також створили чудовий плакат про мову.

четвер, 22 жовтня 2015 р.


Світ поезії Бориса Олійника

Поезія Бориса Олійника вчить нас гідності, чесності, пам'яті до історії, любові до природи, шанобливого ставлення до батьків, поваги до жінки. Ці теми дуже близькі поетові, бо вони - саме життя. 

22 жовтня, святкує своє 80-річчя поет, перекладач, Герой України Борис Ілліч  Олійник. Саме в цей день бібліотекар центральної бібліотеки Наталія Мирошниченко відкрила неповторний світ поезії Бориса Олійника для учнів 6-9 основних класів загальноосвітньої спеціальної школи-інтернат.


На  презентації творчості поета  «Світ моєї поезії» присутні слухали  вірш «В оборону хліба», уривок з поеми «Урок», поезії, що потім стали піснями: «Пісня про матір», «Мамо, вечір догоря…», переглянули мультиплікаційний фільм «Журавлик»,  знятий за мотивом його поеми  «Крило».
Візьмемося за руки друзі

Народна мудрість віддзеркалює істину. Народ ніколи не помиляється. Казки – розумні, добрі і веселі, розкривають велику таємницю природи Добра.
Бібліотекар дитячого відділу центральної бібліотеки Сатир Наталія разом з першокласниками спеціальної загальноосвітньої школи – інтернат під час уроку доброти,  пригадали прислів ‘я  та приказки, вислови  відомих учених про сенс життя, добро, дружбу.

  Діти прослухали легенди та казки про добро та зло.  Цікаво було почути роздуми і мрії дітей про майбутнє. Учні переглянули відеоролик,який допоможе доторкнутися душею і серцем до людських витоків добра і милосердя.
   В кінці зустрічі зіграли в гру «Лети, лети, пелюстка…» - де діти висловлювали своє побажання «Я бажаю собі і всім вам…».
   Хочеться вірить, що після цієї зустрічі,  в серці кожної дитини запалиться вогник доброти.

субота, 17 жовтня 2015 р.

Український воїн: зв'язок поколінь
       Міська бібліотека-філія №3 організувала тематичну екскурсію «Український воїн: зв’язок поколінь» до міського краєзнавчого музею,  для учнів 9-А  та 9-В класів ЗОШ І-ІІІ ступенів  №3.  Головний зберігач фондів музею О.Моліс на  прикладі історичних подій нашого краю  розкрив  звитяжні сторінки боротьби вояків України різних поколінь за свободу, незалежність і територіальну цілісність Батьківщини. Учні дізналися про боротьбу мужніх козаків-гайдамаків проти іноземних загарбників. Нащадками традицій боротьби за свободу Вітчизни  у нашому краї стали отамани і воїни Холодноярської Республіки 1918-1922 років , загони яких діяли, також, і в районі Знам’янки.
   
 Цю традицію продовжили партизани Чорноліського краю у період нацистської окупації  під час Другої світової війни. У музеї окремо виділена експозиція про участь знам’янчан у визволенні України, та звільненні міста Знам’янка  від фашистської навали.  Школярам було цікаво не тільки почути, а й побачити портрети 10 героїв Радянського Союзу – наших земляків. 

    Як і нинішні ветерани, які захищали Вітчизну від фашистської чуми, так і сучасному поколінню прийшлось стати на захист Батьківщини. Особливу увагу учнів викликала експозиція «Героям – слава!», присвячена землякам-знам’янчанам, котрі загинули в зоні АТО.



неділя, 11 жовтня 2015 р.

Слава козацька не вмре, не поляже
Віддаючи дань героїчному минулому українського козацтва бібліотекар дитячого відділу міської бібліотеки-філії №3  Л.Коломіченко провела для учнів 7-А класу НВК ЗШ№2-ліцей (класний керівник Приходченко Т.А.) день інформації «Слава козацька не вмре, не поляже». 


Бібліотекар підготувала змістовну розважальну програму, під час якої хлопці та дівчата весело змагались, активно брали участь у  конкурсах: «Хто кого пересилить», «У кого долоня найбільша», «Хто швидше надме кульку» та вікторині «Козацькому роду нема переводу», під час якої учасники виявили блискучі знання історії доби українського козацтва.



четвер, 8 жовтня 2015 р.

За інформацією – до бібліотеки

Бібліотеки, маючи необмежені можливості доступу до різноманітної інформації, виступають як джерело, з якого молодь черпає свої знання. Та не всі знають, наскільки істотно розширилися можливості бібліотек як інформаційних і культурних центрів.. Саме тому працівники міської центральної бібліотеки провели екскурсію для учнів 10 класу Петрівської загальноосвітньої школи, де ознайомили присутніх із структурою бібліотеки, напрямками діяльності, інноваційними методами обслуговування.
Розповіли про правила користування навчальною літературою, довідниками, енциклопедіями, презентували пізнавальні постійнодіючі виставки, розповіли що таке каталог, для чого він потрібен у бібліотеці та які відомості про книгу можна отримати знайомлячись із каталожною карткою.
Учні отримали інформацію щодо можливостей користування фондом та електронними ресурсами бібліотеки.



«Гарні манери» - таку назву мала актуальна бесіда між бібліотекарем дитячого відділу центральної бібліотеки Сатир Н. та вихованцями школи – інтернат, яка сприяла вихованню хороших манер, культури спілкування. Діти із задоволенням доповнювали один одного, називаючи правильні норми етикету, а також ділилися курйозними ситуаціями, в які вони потрапляли і як справжні леді та джентльмени виходили із них.

понеділок, 28 вересня 2015 р.

На гостини в бібліотеку

З нагоди Всеукраїнського Дня бібліотек, Знам’янська центральна бібліотечна система розпочала участь у обласній акції «Бібліотека – мудрість книг і мудрість серця» (28-30 вересня).

28 вересня центральна універсальна бібліотека розпочала з дня  відкритих дверей: колектив бібліотеки радо зустрічав своїх користувачів та провів змістовну екскурсію по бібліотеці «У світі книги чарівної». Відвідувачі з цікавістю розглядали книжкову викладку «Веселкові острови дитячого світу», згадували прислів’я та приказки про книгу та читання.

Несподіваним та цікавим сюрпризом для наших користувачів став майстер-клас по виготовленню книжкових закладок «Дивовижний світ витинанки».

Задоволеними лишилися всі: діти – враженнями від побаченого, почутого і подарунком – книжковою закладкою, а бібліотекарі – позитивними враженнями дітей.
Бабин Яр – життя і смерть поруч

Бабин Яр… Наш біль. Наша пам’ять.


Прийдешні покоління повинні знати про ті трагічні події, які пережив наш народ в роки воєнного лихоліття. 28 вересня для учнів І-го курсу ПТУ-12, гр.50 бібліотекар центральної бібліотеки Наталія Мирошниченко провела історичний екскурс «Бабин Яр – життя і смерть поруч», адже річниця трагедії Бабиного Яру завжди була й залишається
приводом не тільки згадати про жертв війни та Голокосту, але й вшанувати героїв опору нацизму, що стали взірцем взаємоповаги між народами, прикладом духовного подвигу заради порятунку життя людей. Учні дізналися про історію та трагедію Бабиного Яру,  переглянули відео сюжети: «Слідами єврейської історії. Бабин Яр», «Жахи урочища Бабин Яр» , «Бабин Яр на Кіровоградщині» (про знищення євреїв в селі Хащувате). Присутні вшанували пам'ять жертв розстрілів хвилиною мовчання.

неділя, 23 серпня 2015 р.

Квітковий настрій
Серветка - проста і необхідна річ на столі.  А ще вона унікальна сировина для створення неповторних виробів. Це необмежений грунт для фантазії, адже за допомогою звичайної серветки створити можна будь-які форми.  Наприклад, зробити квіти з серветок своїми руками, достатньо лише пари-трійки серветок, ножиць і умілих ручок, а також проявити трохи наполегливості і терпіння. Матеріал цей на сьогоднішній день доступний, недорогий, приємний у використанні.

Міська  бібліотека-філія №3  запросила всіх бажаючих на майстер-клас «Квітковий настрій» в рамках проекту «Мистецькі вихідні», щоб  провести вільний час цікаво та з користю. Діти брали різнокольорові серветки, складали їх певним чином, давши волю фантазії і створювали гарні квіти, котрі були схожі на хризантеми, піони, гвоздики. Вони використовували свої вироби  як у якості прикрас до зачісок, вбрання так і у вигляді самостійних подарунків.
Квіти з серветок виходили  просто чудові. Тому учасники  заходу в  захваті зробили по декілька поробок. А потім  з кольорових журнальних картинок всі навчилися виготовляти оригінальні і одночасно дуже прості паперові метелики, котрі  дуже гарно пасували до  квітів.

Діти  ще довго  не хотіли залишати читальний зал бібліотеки. Тому можна зробити висновок, що цей захід пройшов на «Ура!».




Казкові диво-мандри

Добра, мудра , чарівна казка завжди була у пошані. Її із задоволенням слухають і діти і дорослі, тому що вона має одну важливу рису – мудрість.

Бібліотекар центральної бібліотеки Наталія Сатир підготувала для маленьких вихованців групи «Калинка»  дитячого садочку №2 « Вернісаж казкових героїв», щоб дізнатися чи добре вони можуть лавірувати у казкових лабіринтах. Під час заходу дітлахи весело брали участь у різноманітних конкурсах:


«Вгадай назву казки»; «Швидкісний потяг»; «Виправ помилку у казці»; «Пісні та притчі казкових героїв»; «З якої казки речі?». Поринули в казкові пригоди, переглядаючи бібліотечні книги.

неділя, 16 серпня 2015 р.

Бібліотека – відкритий світ у творчість
Центральна бібліотека має широкі можливості для того, щоб зробити дозвілля дітей не тільки приємним і цікавим, а й змістовним. Щоб  допомогти дітям  розкрити свої можливості та приховані таланти,  бібліотечні  працівники підготували  для дітей чергову програму  «Бібліотека – відкритий світ у творчість» в рамках проекту «Мистецькі вихідні». У цей вихідний на них чекали майстер – класи: паперопластика «Tunnel book 3Д»;  кірігамі «Умілі рученята» та літературна пантоміма «Угадай героя».


Отже, бібліотека – це не тільки «дім» для книг, а й територія захоплюючих і веселих «подорожей», розкриття творчих здібностей та нових розваг.

субота, 15 серпня 2015 р.

Рукоділля у бібліотеці
        Діти – це наше все! Природньо, що ми бажаємо для них всього  самого  кращого. Таке чудове захоплення,  як в’язання спицями ,  дає можливість одягнути свого малюка модно, ексклюзивно і сучасно.
      
В рамках проекту «Мистецькі вихідні» міська  бібліотека-філія №3 провела майстер-клас онлайн «Чарівний клубочок».  У бібліотеці зібрались молоді мами та бабусі  для того, щоб знайти  цікаві ідеї, гарні моделі для своїх малюків, обмінятися досвідом. Бібліотекарі допомогли не тільки знайти інформацію в Інтернеті,  а й показали на практиці, яким чином можна створити ідеальне  вбрання.
Адже, речі, які зв’язала мама, володіють особливого роду енергетикою любові.
Присутні практикувалися у в’язанні  дитячих  пінеток, а малеча «допомагала» як могла.

Під час заходу панувала творча атмосфера та позитивний настрій.

понеділок, 10 серпня 2015 р.

Книга -  найкращий одарунок!
Ми, бібліотекарі, висловлюємо  щиру подяку всім дарувальникам за внесок у формування наших  фондів. Дарунки книг в рамках акції «Подаруй книги бібліотеці»– це дуже давня форма доброчинності та надійне джерело поповнення фонду без залучення додаткових джерел фінансування.
      Сьогодні ми говоримо спасибі за подаровані книги : Ксенофонтовій Вірі Олександрівні, Кошелєвій Валентині Петрівні,  Кречетовій Марині Вікторівні, Петрушевському Льву Михайловичу, Михайлович Світлані Іванівні, Єрастовій Раїсі Йосипівні. Це твори Сідні Шелдона, романи про кохання І. Блума, Р.Сент-Томаса, Дж. Голсуорсі, Дж. Зінгер, Дж. Гарвуд, книги Кондрашової Л., Вільмонт К., Андрєєвої Н. а також детективи А.Галкіна, Є.Сухова, Д. Вересова,  Вільє Ж.
     Колектив нашої бібліотеки-філії №1 впевнений, що подаровані Вами книги знайдуть своїх читачів та будуть їм корисними.



неділя, 9 серпня 2015 р.

Мистецькі вихідні – продовжуються!
        Літо у розпалі і час літнього відпочинку у дітей та дорослих ще триває, але у спілкуванні з книгою не повинно бути жодних перерв. Адже, книга – це один з головних засобів навчання, розвитку та душевної насолоди.

     В рамках проекту «Мистецькі вихідні» працівники міської бібліотеки-філії №3 запросили відпочиваючих біля міського палацу культури на бібліотурне. Під час якого, дорослим, дітям, мамам з малими дітьми, бабусям пропонували  посидіти на природі, поспілкуватись, почитати книги, переглянути пресу. Для тих, хто любить слухать – читали казки вголос. І навіть пропонували проявити свої акторські здібності, відтворивши казку у ролях.
     Учасники гри «Спорт – релакс» продемонстрували свої спортивні досягнення із  скакалкою та м’ячем. Гра  завершилось радісними оплесками та вигуками, тому що перемогла дружба.

    Бібліотека – це місце, куди людина може прийти в будь-який час, насолодитися книгою, поспілкуватися з друзями, однодумцями. Це не лише місце для читання, а й центр дозвілля, місце для навчання, роботи, розваг та відпочинку. А якою бібліотека буде в майбутньому? На це питання залишали записи свого бачення бібліотеки майбутнього на плакаті «Бібліотека майбутнього».
Бібліотурне було цікавим і змістовним.



четвер, 6 серпня 2015 р.

Перші кроки до бібліотеки
         Безмежна сила книги. Без неї людина сліпа, адже з дитячих літ книжка допомагає зрозуміти світ, що нас оточує, вона розповідає нам про історію рідного краю, звичаї, традиції… Книга – мудрий друг і порадник, вона, не вміючи говорити, розповідає нам про пригоди і подорожі, про чудеса, про навколишній світ. В ній зібрана мудрість усього людства, яка передавалася із покоління в покоління і дійшла до наших днів.

       До дитячого відділу міської бібліотеки-філії №3 завітали дошкільнята з дитячого садочку «Сонечко» (вихователі: Мельникова Олена В’ячеславівна та Жабіна Анна Олександрівна). Для них була проведена екскурсія по бібліотеці, бібліотекар провела бесіду з демонстрацією існуючих книг: маленьких і великих, товстих і тонких, різнокольорових, ознайомила з дитячими журналами «Пізнайко», «Малятко», «Яблунька», «Кенгуру», «Велика дитяча газета». Діти відповідали на питання  вікторини «Відгадай казкового героя», пограли у гру «Рукавичка», інсценізували казку «Ріпка». На закінчення екскурсії дітям запропонували переглянути відео «Бібліотечна пісенька».
    
  Мета екскурсії полягала у розвитку інтересу до читання, бажання слухати, виховувати охайність до книги, а найголовніше – викликати бажання стати активними читачами.



понеділок, 3 серпня 2015 р.

День міста

Кожна епоха залишає свій слід на обличчі міста. З роками міста змінюються, як люди. І в кожен період у них свій вигляд, своя неповторність. Про це свідчила фотовиставка у стилі «сушка» «Місто без якого мені не жити», яку підготували працівники міських бібліотек. Світ­ли­ни привертали увагу­ вдало вибраними  кадрами та чітким зображенням. Тож знам’янчани залюбки  розглядали знайомі краєвиди.

Всі   мріють, щоб наше  місто розвивалося, процвітало, росло і молоділо.
На плакаті  «Знам’янка майбутнього» жителі могли написати свої побажання та висловити у такий спосіб свою підтримку, любов і повагу рідному місту.