неділя, 21 грудня 2014 р.

Сніжинки – балеринки

        У школярів розпочалися зимові канікули. А ось міські бібліотеки працюють без канікул і підготували для своїх відвідувачів безліч цікавих книжок та цілу низку цікавих заходів.



20 грудня 2014 року працівники міської бібліотеки-філії №3 провели майстер-клас «Сніжинки-балеринки» по виготовленню сніжинок з паперу власними руками. Діти, котрі прийшли разом з мамами залюбки вирізали та клеїли різні види об’ємних сніжинок та сніжинки-балеринки. А по закінченні кожен учасник сфотографувався на згадку біля бібліотечної ялинки.


Умілі руки
Запорукою успіху бібліотеки є постійний пошук нових, ефективних форм роботи з користувачами.

Працівники міської центральної бібліотеки постійно використовують у своїй роботі інноваційні форми для залучення користувачів. Напередодні Нового року бібліотекарі провели майстер-клас «Умілі руки» для молодших школярів.

Папір - дуже виразний та піддатливий матеріал. З нього можна створити цілий світ. Існує багато видів паперової творчості. Квілінг дуже цікава та доступна техніка роботи з папером, яку дуже люблять діти.
18 грудня в центральній бібліотеці маленькі користувачі виготовляли з паперу сніговичків, ялинки, овечок – символ 2015 року, різноманітні візерунки. Ця робота принесла їм святковий настрій, вони  залюбки опанували техніку роботи з квілінгом.

неділя, 14 грудня 2014 р.

Посильна допомога

Україна переживає нелегкі часи. Сьогодні, як ніколи, армія і військовослужбовці, які на Сході нашої держави захищають свободу і Незалежність України, потребують підтримки та допомоги. Розуміючи це,  члени Знам’янського міського «Інформаційно-освітнього жіночого клубу»,  надають посильну допомогу Збройним Силам - усім, хто нині  з честю виконує свій військовий обов’язок.
За активну участь у допомозі воїнам антитерористичної операції, вимушеним переселенцям та людям, які опинилися в складних життєвих обставинах громадська організація Знам’янський міський «Інформаційно-освітній жіночий клуб» відзначено  Подякою Знам’янської міської ради.



вівторок, 9 грудня 2014 р.

Знам’янка вогненних літ

9 грудня – День визволення Знам’янки. Одне із самих чудових свят для жителів нашого міста, яке не дивлячись на те, що пройшло вже більше 70 років, все ще залишається улюбленим. Підростаюче покоління мало знає про страшні роки окупації 1941-1943 років, які пережили наші земляки. Тому  кожного року працівники центральної бібліотеки проводять історичні екскурси в навчальних закладах міста. Цього року годину пам’яті «Знам’янка вогненних літ» бібліотекарі провели спільно з вихователями спецшколи-інтернат.
Вихованці цього закладу заздалегідь підготували акцію «Зроби відзнаку у формі червоного маку». Прикріплена на грудях червона квітка маку символізувала краплю пролитої крові полеглих бійців. Бібліотекарі презентували відеоролики про історію визволення Знам’янки та про Героїв Радянського Союзу – уродженців нашого міста. Присутні вшанували пам’ять загиблих, які віддали своє життя за наше майбутнє.
Надзвичайне  плетіння.
   Кожна людина, як доросла так і дитина, намагається зробити свій будинок затишним і красивим.  Для цього використовують різні елементи, техніку  декору. Одним з таких  елементів, яким можна прикрасити свій дім, клас, робоче місце є  плетені вироби з підручного матеріалу: папір, старі газети , журнали та найголовніше  - умілі руки, ваша фантазія та бажання перетворити цей простий матеріал у шедеври.
Папір простий в роботі, непотрібно ніяких складних інструментів, а лише ножиці, спиця, клей.

Саме такому виду плетіння був присвячений майстер клас ,який пройшов у міській юнацькій бібліотеці 4.12.2014 року.
Бібліотекар читального залу Бабіна О.М., яка володіє  технікою цього плетіння, розповіла і показала  присутнім  учням Знам’янської школи – інтернату  виготовлені нею роботи. Ольга Миколаївна показала перші кроки в підготовці матеріалу для плетіння : виготовлення з газет та журналів трубочок та перші ази плетіння з цих трубочок. Діти уважно слухали, слідкували і переймали досвід майстрині. Всім сподобалось це  заняття і учні побажали й надалі продовжити навчання з цього виду плетіння.



четвер, 4 грудня 2014 р.

«Незгасимий вогонь пам’яті»

В далеке минуле відійшли бої Великої Вітчизняної війни, але пам’ять людська надовго збереже тих, хто виніс весь тягар війни на своїх плечах, хто віддав своє життя за визволення нашого рідного міста.
71 рік над Знам’янщиною чисте небо, а степову тишу порушують своїм рокотом гудки електровозів. Ми з радістю і болем відзначаємо славетний день в історії нашого міста. Навіки залишаються в пам’яті народній бойові подвиги наших батьків і дідів, які ціною неймовірних зусиль відстояли свою землю, які захистили свій народ від неволі і знищення.
Бібліотекар дитячого відділу центральної універсальної бібліотеки разом з вихованцями спеціальної школи – інтернат поринули в історичний екскурс «Незгасимий  вогонь пам’яті». Згадали історичні факти пов’язані з визволенням нашого міста, ознайомилися з книжковою викладкою та переглянули презентацію «Історичні пам’ятки міста».

В кінці заходу  вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання.

вівторок, 25 листопада 2014 р.

Добру відкриваємо серця


Подорож в країну Добра, Любові, Дружби відбулася в спеціальній школі – інтернат під час зустрічі – дискусії «Добру відкриваємо серця», яку провели працівники центральної бібліотеки. Метою заходу стало виховання позитивного світоприйняття; чемне ставлення учнів одне до одного, до старших, молодших та всіх оточуючих людей; розвивати вміння відрізняти
погане від доброго та відстоювати свої погляди. Діти були активними учасниками заходу, а саме: розгадували загадки, продовжували прислів’я, складали «Словничок добрих слів», слухали народні легенди та байки. Підсумком зустрічі стали побажання дітей один одному, записані ними на листочках та прикріплені на «Дерево побажань».

четвер, 20 листопада 2014 р.

Розгойдані дзвони пам’яті



Найстрашніше, що пережив український народ – це голод. 82 роки тому це була катастрофа, яка могла зупинити життя всієї нації. І тільки правда і чиста пам’ять здатні звільнити нас від мороку минулого.

На годині пам’яті, що відбулася 20 листопада в ПТУ-12 для учнів гр.21, бібліотекар міської центральної бібліотеки Наталія Мирошниченко намагалась донести до присутніх масштаби трагедії голодомору, розповіла про причини геноциду. Під час заходу були використані відеоматеріали «Голодомор на Україні 1932-1933» та «Жахливі подробиці голодомору з вуст очевидців».



На фоні пісні О.Білозір «Свіча» присутні запалили свічки пам’яті, схиливши голови в жалобі за мільйонами людей, життя яких у мирний час обірвала голодна смерть на найродючішій у світі землі.



неділя, 16 листопада 2014 р.


Подарунок бібліотеці

«Не  те дорого, що красне золото, а те дорого, що  майстра доброго» - це старовинне прислів’я. Земля наша завжди славилась своїми добрими  майстрами - талановитими людьми, які творили яскраве, самобутнє мистецтво, робили його неповторним. Цієї неповторності  можна досягти за допомогою нових доповнень, створених власними руками. Тож працівники бібліотеки № 1  організували виставку декоративно – прикладного мистецтва Турлюн Олени. Це були різні вироби: Із тіста зроблені казкові герої, із бісера летючий змій  і квіти, за допомогою  витинанок зроблені птахи, які неначе хочуть здійнятися в небо.  А із кольорової  бумаги зроблені незвичайні квіти, із клаптиків тканини картини. Дуже гарно і талановито вишиті рушники. На пам’ять  Олена подарувала нашій бібліотеці картину – оберіг «Жінка берегиня роду». Ми дуже їй вдячні, за цей яскравий подарунок.

понеділок, 10 листопада 2014 р.

День української писемності
Кожна епоха дарує людству нові винаходи і відкриття. Але найбільшим винаходом людства було письмо. Згадуючи історію літописання, яке почалося в Україні дуже давно, бібліотекарі міської центральної бібліотеки підготували: турнір ерудитів «Плекатимеш мову цвістимуть слова» - для учнів ЗОШ №1 та інформаційне перехрестя «Творці слов’янської писемності» - для учнів професійного ліцею. Завідуючою бібліотеки № 1 Коряк М.Г було проведено інформаційний калейдоскоп «День української писемності та мови» для учнів 6-А класу ЗОШ №4.

Учні 6-го класу брали активну участь у таких турнірах: «Закінчи прислів’я, «Відгадай загадку», «Конкурс скоромовок», «Хвилинка-веселинка», «Добери риму, «Тлумачення понять»,  читали усмішки Павла Глазового, які підготувала для них бібліотекар дитячого відділу Наталія Сатир.
Учням професійного ліцею бібліотекар читального залу Наталія Мирошниченко розповіла про визначних творців слов’янської писемності: Нестора Літописця, святих Кирила та Мефодія, першодрукаря Івана Федорова. Дана інформація підкріплювалася відеороликами з життя цих великих просвітителів. Під час заходу звучали вірші та пісні про українську мову – багату, розвинену, гнучку. Учні здійснили подорож до «Країни фразеології».

Учні ЗОШ №4 ознайомилися із виникненням письма та мови, із забороною викладання українською мовою. Під час заходу були проведені різні ігри, розваги, відгадування загадок, жарти, вікторини, читання віршів, назви скоромовок.


Бібліотекарі призивали присутніх, як дітей, так і дорослих, берегти цей неоціненний дар – українську мову. Примножувати її, не засмічувати чужими й грубими словами, не забувати, щиро любити.

середа, 29 жовтня 2014 р.

Вшанування Пам’яті Героїв!

В міському краєзнавчому музеї відкрито експозицію пам’яті Героїв-знам’янчан, які загинули під час військових  дій в зоні АТО – Віктора Голого та Дмитра Цуркана. В експозиції представлені фотоматеріали різних життєвих періодів, особисті речі, грамоти та нагороди різних рівнів. До уваги відвідувачів також перегляд відеоматеріалів.
ЦУРКАН          ДМИТРО   ВОЛОДИМИРОВИЧ - уродженець міста Знам’янка,  14.09.1979 р.н., доброволець, майор міліції, старший інспектор батальйону патрульної служби міліції особливого призначення «Миротворець» ГУМВС України в   Київській обл. Виконуючи бойове завдання Героїчно загинув 29 серпня 2014 року під м.Іловайськ, захищаючи нашу Україну!
ГОЛИЙ          ВІКТОР   АНАТОЛІЙОВИЧ - уродженець міста Знам’янка,       28.09.1981 р.н., доброволець 42 Кіровоградського батальйону територіальної оборони Збройних Сил України. Виконуючи бойове завдання Героїчно загинув 28 серпня 2014 року під м.Дебальцево, захищаючи нашу Україну!
Герої, які віддали життя за Україну -  не вмирають! Їх приклад самопожертви будитиме сумління українців до побудови вільної, незалежної, заможної, процвітаючої  України! Вони будуть жити в людській пам’яті поки буде існувати Українська Нація, Українська Держава!
Вічна світла пам’ять Героям!

Музей відкритий для відвідування щоденно, крім неділі, з 8-00 до 17-00 години.

вівторок, 28 жовтня 2014 р.

Нескінченні дороги війни
28 жовтня весь український народ відзначає День визволення України від фашистських загарбників.

Все більше стає людей, які не пам’ятають війну. І як же потрібно, як важливо, щоб усі знали, чим виявилась для світу битва з фашизмом, яких зусиль, мужності і жертв коштувала вона нашому народу. Працівники міської центральної бібліотеки постійно приділяють увагу патріотичному вихованню молоді. До національного свята, присвяченого вигнанню сил вермахту з території України бібліотекар Наталія Мирошниченко підготувала для учнів 10-а, 10-б класів ЗОШ №3 (кл. керівники Грабовська С.О., Соломченко Г.В.) відеопрезентацію «Нашу пам’ять обпалює вічний вогонь».

Віддаючи шану всім воїнам, які визволяли рідну землю, учні читали вірші,  розповіді про війну. В хвилині мовчання присутні схилили голови перед мільйонами жертв, яких забрала війна.

середа, 1 жовтня 2014 р.

Сховища земної мудрості
З давніх – давен  людина почала збирати книги. Багаті правителі вважали за свій обов’язок та честь мати при своїх палацах бібліотеки. Ще і слова такого не було «бібліотека», а зібрання книг вже існувало.
Сьогодні кожна бібліотека – острівець духовності, а кожен бібліотекар – хранитель духовних скарбів. А ще бібліотека – Берегиня національної культури, скарбниця творчості народної.
Великий французький письменник-гуманіст Антуан де Сент-Екзюпері писав: “Найбільша розкіш на світі – це розкіш людського спілкування”. Саме дефіцит доброти,зростаюче почуття самотності, невпевненості у завтрашньому дні вимушують йти до бібліотеки не лише за книгою, а й заради спілкування.    
 

І,як зазначає велика кількість читачів, у бібліотеках нашого міста вони зустрічають коректних, уважних, приємних, ввічливих бібліотекарів, які стають цікавими співрозмовниками та мудрими порадниками, що вміють вислухати, підтримати й підказати.
В  Знам’янській бібліотечній системі стало доброю традицією у цей день відзначати колективи бібліотек за успіхи у відповідних напрямках роботи та окремих працівників за сумлінність, креативність, енергійність. Із рук директора ЦБС Марини Колісніченко Грамоти та Подяки отримали не лише бібліотекарі, а й техпрацівниці, секретар, бухгалтер, адже вони теж є невід’ємною частиною бібліотек.

Щиро і сердечно присутніх привітали зі святом гості: міський голова Крижановський Ігор Борисович, керуюча справами міськвиконкому Меренкова Лілія Іванівна, начальник відділу культури та туризму Бабаєва Світлана Миколаївна.
Окрасою свята були привітання директора дитячої музичної школи ім. М. Лисенка Сергія Івасенка та його вихованців.





понеділок, 22 вересня 2014 р.

Міський краєзнавчий музей

Герої не вмирають!
На  злеті літ ворожа куля обірвала життя одного з найкращих синів України – Віктора Голого. 28 вересня 2014 року йому виповнилося б 33 роки…  вік Христа… В цій даті є щось містичне, і символічне! Наразі здається символічним було і все його життя, вибір служити Україні і до кінця бути вірним своїм ідеям і переконанням. Він був справжнім, відкритим, щирим, легким у спілкуванні, відвертим із собою і оточуючими. Його дії і вчинки не були на догоду комусь, а були покликом серця, відповідали внутрішньому стану душі і світогляду. Завжди говорив правду в очі, хоч багатьма це сприймалось як зухвалість або виклик. Та він стверджував, що головне прожити життя так, щоб ні тобі, ні твоїм дітям не було соромно за вчинки і рішення життєвих ситуацій, які були на твоєму шляху. Віктор любив читати філософську літературу і вірив, що життя дається людині для самовдосконалення духовних якостей, найголовнішою з яких є Любов! А ще вірив, що смерті немає. То є лише перехід в інший світовий вимір для душі, яка виконала свою місію (програму) в земному житті.


Герої не вмирають в нашому земному житті, поки жива людська пам’ять і усвідомлення нашої відповідальності за майбутнє! Герої будуть жити в наших вчинках, в нашому виборі майбутнього, в нашому прагненні бути гідними тих ідеалів,  за які вони загинули, захищаючи Рідну землю! Наші Герої своєю жертовністю змінюють нас і наші життєві цінності. Можливо  в цьому і є розуміння сенсу всього що відбувається?!

неділя, 21 вересня 2014 р.

Дух рідної землі


     
   Мостова Єлизавета Андріївна учениця 11-А класу гімназії №9 міста Кіровограда написала науково-дослідницьку роботу на тему: «Легенди, перекази і бувальщини Знам’янського району Кіровоградської області». Протягом 2013 року, користуючись фондом міської бібліотеки-філії №3, перечитала велику кількість книг не тільки з фольклористики, а й з етнографії, географії та історії. Її зусилля увінчалися успіхом. На конкурсі Малої академії наук учнівської молоді Єлизавета зайняла 1-е місце в області, та гідно представила цю роботу в Києві на Всеукраїнському етапі конкурсу МАН. Зі словами вдячності та авторським підписом подарувала бібліотеці копію своєї науково-дослідницької роботи. Творчих успіхів тобі, Лізо, на майбутнє!

четвер, 18 вересня 2014 р.

«Ти маєш право, але ти маєш і обов’язки»

Країн на світі є чимало –
Великі, дружні і малі.
Ми ж вирушаємо у Право –
Країну мрій людей усіх.
Хоч не знайдеш її на карті,
Вона порадник добрий у житті.
Дає знання громадянина
Заради спільної мети:
Щоб розквітала ненька-Україна –
Велика, рідна, мила Батьківщина.

Такими словами розпочалася година спілкування в школі-інтернаті між учнями середніх класів та бібліотекарем міської центральної бібліотеки Наталії Сатир.
Бібліотекар разом з дітьми закріпили знання про права дитини, обговорили, що вони мають не тільки права,  які треба знати, а й обов’язки – які мусять виконувати.
Діти із задоволенням спілкувалися і брали участь у конкурсах: розгадування кросворду, «Казкова правова вікторина», відгадування загадок, «Гай моральних настанов». Наприкінці заходу, присутні дійшли висновку, що незнання законів не звільняє їх від відповідальності за свої вчинки, дії, або бездіяльність.






понеділок, 1 вересня 2014 р.

                         Україна – єдина країна

Події останніх місяців обумовили тему Першого уроку в навчальних закладах «Україна – єдина країна!».
Для учнів 9-А класу ЗОШ №3 (кл. керівник Півторак Л.Д.) він пройшов в читальному залі  міської центральної бібліотеки.
На протязі всього заходу бібліотекар Наталія Мирошниченко спрямовувала учнів на те, що не має значення, на якій частині нашої держави ми проживаємо, ми – єдині.

Слова ведучої перемежовувалися піснями, відеосюжетами, учні читали вірші.
Присутні вшанували пам’ять тих, хто загинув на Євромайдані та на Сході нашої країни. Слухаючи пісню «Молитва за Україну», кожен подумки просив Бога зберегти нашу Україну та її народ.


   Свої побажання для рідної країни учні залишили на плакаті «Якою я    бачу свою Україну».



субота, 30 серпня 2014 р.

Людська  небайдужість…..

         Скрутне  фінансове  становище  не  дозволяє   повноцінно  поповнювати  книжкові  фонди  бібліотек  за  рахунок  держави.
Та  в  цей  нелегкий  для  країни  час  знаходяться  небайдужі  люди – читачі  нашої  бібліотеки, які  дарують  книги .
Так,  нещодавно  читач  міської  юнацької  бібліотеки  Кошелева  Валентина  Петрівна  подарувала  в  фонд  бібліотеки  книги, які  користуються  у  читачів  підвищеним
попитом.
Це  і  детективи,  і  жіночі  романи, фантастика  таких  авторів  як : Д. Стіл, С. Шелдон,
Г. Малишева  та  багато  інших  популярних  авторів.
Загалом  було  подаровано  понад  20  книг.

 Працівники  бібліотеки  дуже  вдячні  цій  чудовій  жінці  за  її  безкорисну  допомогу  у  поповненні  бібліотечного  фонду  нашої  бібліотеки.

неділя, 24 серпня 2014 р.

Незалежна Україна – обличчя нової епохи

Працівники міської бібліотечної системи підготували книжково-ілюстративну виставку «Незалежна Україна – обличчя нової епохи», де були висвітлені події становлення держави України за останні 23 роки.
Знам’янчани із задоволенням взяли участь у вікторині «Україна – Батьківщина, я її мала частина», в якій давали відповіді на питання: національна символіка України, козацькі традиції, хто був першим Президентом України та інші.

Привернув увагу присутніх плакат побажань «Якою я бачу свою Україну». Городяни різного віку залишили своє бачення майбутнього нашої Батьківщини.

четвер, 14 серпня 2014 р.

Випадкова знахідка

Фонд центральної бібліотеки постійно поповнюється літературою, подарованою користувачами. Серед  таких подарунків  працівники бібліотеки  помітили незвичайну  книгу  - альбом на 106 аркушів жовтуватого паперу, погано виробленого, в простій картонній темно-зеленій оправі. Це автографи славнозвісної рукописної збірки Тараса Григоровича Шевченка «Три літа». До цієї збірки Шевченко переписав свої твори періоду трьох літ: 1843 – 1845 років. Власною рукою поета начертані тут такі його шедеври, як «Сон», «Кавказ», невмирущий  «Заповіт» (всього 23 поезії). Це священні творчі документи поета, гордість і слава українського народу.

середа, 6 серпня 2014 р.

Чарівний  гачок
        
В’язання  гачком  актуальне  як  ніколи ! Ще  з  давніх  часів  жінки  намагались  прикрасити  свій дім,  себе  та  дітей. Ручне  в’язання  з’явилося  як  звичайна  необхідність,  але  в  подальшому  перетворилось  у  справжнє  мистецтво.  Саме  в’язанню  гачком  було  організовано  майстер – клас
« Чарівний  гачок»,  який  пройшов  в  міській  юнацькій  бібліотеці.  Його  провела  бібліотекар  читального  залу  О. Бабіна.

Присутні  жінки  отримали  перші  навики  для  оволодіння  технікою  в’язання  гачком.  Це  їх дуже  зацікавило  і  вони  побажали  продовжити  своє  навчання.