неділя, 17 листопада 2013 р.

Навчання для членів громадських об’єднань.

Працівники бібліотек міста, члени громадської організації Знам’янський міський «Інформаційно-освітній жіночий клуб», мали змогу підвищити рівень знань під час  тренінгу, який проводили фахівці Ресурсного центру АНГО.
 Громадська організація "Ресурсний центр АНГО" (РЦ АНГО) є сервісним центром Асоціації недержавних громадських організацій (АНГО).


До участі в тренінгу запрошувалися представники громадських організацій, Черкаської та Кіровоградської областей. 
Тренінг надав можливість учасникам підвищити свій професійний рівень та покращити навички з написання проектів на отримання грантів, зокрема на адвокаційну тематику. На тренінгу учасники змогли отримати детальну інформацію про конкурс мікрогрантів, що проводиться Ресурсним центром АНГО.


понеділок, 11 листопада 2013 р.

                     До висот Шевченкового слова

У золотій скарбниці світової культури, дорогоцінною перлиною виблискує ім’я Тараса Григоровича Шевченка. Творчість цього видатного  художника, письменника,  поета зробила його символом українського народу.
9 березня 2014 року країна буде відзначати 200- річчя з дня народження великого Кобзаря. З метою популяризації творчості поета та заохочення до читання його творів Знам’янська міська ЦБС прийняла участь в обласному конкурсі "До висот Шевченкового слова" . 9 листопада на базі міської центральної універсальної бібліотеки відбувся І етап Конкурсу, в якому взяли участь учні загальноосвітніх закладів міста, творчо обдаровані діти.
На Конкурсі прозвучала поезія Шевченка Т.Г., твори сучасних авторів: Ліни Костенко Володимира Шовкошитного,
Василя Стуса, Василя Симоненка а також вірші поетів-земляків: Анатолія Загравенка, Олександра Архангельського, Олександра Косенка.
Кращими виконавцями літературної спадщини Т.Г. Шевченка та творів сучасних авторів стали:
Андрій Янкович – І місце (ЗОШ №2)
Андрій Ільченко - ІІ місце (ЗОШ №6)
Наталя Гримальська – ІІІ місце (ЗОШ №4)
Всі учасники були відзначені грамотами, подяками та заохочувальними призами.
 


вівторок, 5 листопада 2013 р.

Подорож у світ казковий, де лунає рідна мова

9 листопада – День української писемності та мови. З нагоди цього свята бібліотекар ЦУМБ завітала до ЗОШ №1 у 6-Б клас і провела інтелектуальний турнір.

Мова – живий організм, який розвивається за своїми законами. Це нетлінний скарб століть, що передається від покоління до покоління і об'єднує минуле і прийдешнє. Це – спадкоємність не лише в межах роду, а й народу.
Пізнання світу через національне слово надзвичайно важливе. Рідну мову слід оберігати як своє майбутнє, пам'ятаючи про перш означення її, як безсмертя українського духу, її рятівну, очищаючу, цілющу, відроджуючу властивість.
Ми хочемо бути багатомовними та багатознаючими, хочемо належати людству. Хочемо бути в його розумі не мертвою,  а сяючою клітиною, а для цього маємо засвітитися любов'ю до рідної мови.

неділя, 3 листопада 2013 р.

Бібліотечні інновації: створюємо майбутнє.


29-30 жовтня 2013 року в обласній науковій бібліотеці ім. Д.Чижевського відбулася Міжнародна науково-практична конференція „Трансформація бібліотечного простору – шлях до Відкритої бібліотеки, учасниками якої були директори та бібліотечні працівники обласних, міських та районних бібліотек з різних куточків України. Поважними гостями конференції були представники Білорусії та Польщі.

Знам’янську міську бібліотечну систему представляла директор міської ЦБС Марина Колісніченко та бібліотекарі центральної універсальної бібліотеки Вікторія Громова та Наталія Мирошниченко. Протягом роботи конференції вони відвідали дискусійні платформи,  секційні засідання, майстер-класи від архітекторів та дизайнерів України та Польщі.

30 жовтня в рамках конференції відбувся Ярмарок інновацій бібліотек Кіровоградщини. Знам’янська центральна універсальна бібліотека представила програму «Бібліотечне літо», суть якої полягала в пропаганді бібліотеки та залученні до читання в літній час населення міста через систему розважальних і пізнавальних заходів у  бібліотеках міста та за їх межами.

Учасники та гості конференції достойно оцінили творчу, цікаву, креативну організацію роботи  працівників міської  бібліотечної системи. Був оцінений неординарний підхід до розробки інформаційних та рекламних матеріалів, незвичних форм роботи бібліотек та яскраве представлення бібліотеки на Ярмарку.
Працівники центральної універсальної бібліотеки довели свою успішність і перспективність, про що свідчить Диплом за зайняте ІІ місце в обласному Ярмарку бібліотечних інновацій «Центральна бібліотека: модернізація діяльності в контексті часу» та цінний подарунок.